Сайт города
СВАТОВО
Сватовская МГНИ информируетСватівська міжрайонна державна податкова інспекція Луганської області ДПС
Сектор взаємодії з ЗМІ та громадськістю
Україна, 92600
пл. Радянська, 10
тел. (06471) 3-35-10,
тел. факс (06471) 3-40-75
E-mail: mgni_1227@ukr.net
У разі використання матеріалів посилання на сектор взаємодії із засобами масової інформації Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції ДПС у Луганській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ

Справи земельні.

В серпні 2012 року відбулась зустріч керівництва району та керівництва податкової служби з  керівниками сільськогосподарських підприємств району В серпні 2012 року відбулась зустріч керівництва району та керівництва податкової служби з керівниками сільськогосподарських підприємств району. Запрошені підприємства вирішували спільну проблему, яка виникла після прийняття Податкового кодексу, щодо сплати за землю. Допомогти бізнесу податківці вирішили за «круглим столом» у формі діалогу.

Заступник начальника Сватівської МДПІ Олена Бірюкова подякувала платників за сприяння розвитку партнерських відносин з податковою службою та відзначила, що збільшення надходжень податків – найкращий стимул для розвитку соціально-економічної сфери Сватівщини. Вона звернула увагу на те, що за 7 місяців поточного року Сватівською МДПІ до Державного бюджету перераховано більше 7,7 млн.грн., що на 2281,0 тис.грн. більше минулорічних надходжень.

«Надходження до місцевого бюджету Сватівського району за січень-липень склали більше 24250,2 тис.гривень. Це на 1255,6 тис. грн. більше, ніж торік. В тому числі плата за землю склала 3836,3 тис. грн., що на 716,1 тис.грн. більше, ніж в 2011 році», - сказала податківець. Олена Бірюкова довела до відома керівників сільгосппідприємств, що Постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2011 року № 1185 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» передбачено, що для врахування змін у рентному доході, який створюється при виробництві зернових культур, до показників нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року (з урахуванням індексації), застосовується коефіцієнт 1,756.

Вислухавши представників сільгоспвиробників, Олена Бірюкова зазначила, що кожен бізнес повинен будуватися на нормах закону. Якщо Закон вимагає сплачувати податки за відповідною ставкою, то це потрібно робити. Було висловлено думку підприємцями, що приміняти дані ставки навіть вигідно. На жаль, у наш час- відмітила Олена Бірюкова ,- питання детінізації економіки не втрачає актуальності. У податковій службі наразі запроваджено комплексну систему запобігання та протидії процесам тінізації економіки , яка охоплює всі рівні проходження цього процесу та звітності платників податків. Вона дає змогу аналітичним шляхом без втручання у фінансово- господарську діяльність платників податків із застосуванням сучасних методів обробки наявних даних виявляти резерви наповнення бюджету, визначити ризики мінімізації розрахунків з бюджетом за платежами. При цьому податкове навантаження на сумлінних платників податків зменшується.

Тому із групою підприємств, які ухиляються від сплати податків і, зокрема, користуються так званим схемним податковим кредитом, податкова працює наполегливіше, оперативніше й жорстокіше. Тільки в такому разі можна чекати підвищення рівня добровільного декларування і сплати податків.

Нині податківці зосереджують свою увагу на виборі перевірок ризикоорієнтованих суб’єктів господарювання, тобто тих, які задіяні у схемах мінімізації податкових зобов’язань або мають низьку податкову віддачу.

Ми повинні й надалі робити кроки назустріч один одному, дослухатися до нагальних проблем і спільними зусиллями їх вирішувати. Від нашої плідної співпраці виграють тільки держава і суспільство.

Олена Бірюкова акцентувала увагу присутніх на відкритті сервісного центру з обслуговування платників податків в Сватівській МДПІ. Головним завданням якого є підняття взаємовідносин з платниками податків на якісно вищий щабель, перетворення податкової служби з фіскального органу на сервісний. І як результат – за п’ять місяців роботи сервісного центру надано послуги понад 10 тис. платникам податків. На зустрічі приділено увагу питанням податкової культури, наданню звітів в електронному вигляді, відкриттю Центру сертифікації електронних ключів.

Олена Бірюкова зупинилась на тому, що в січні цього року в ДПС України почав функціонувати сервіс «Пульс податкової», який приймає звернення громадян, які стосуються проблемних питань відомства. ««Пульс податкової» - це унікальний сервіс, який забезпечує зворотний зв’язок податківців з платниками податків», - підвела підсумок керівник.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю Сватівської МДПІ ДПС у Луганській області
Начальник Сватівської МДПІ М.Д.Остапишин


Яндекс.Метрика