Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияКращим засобом протидії грипу є його профілактика

Вакцинація
Одним з найефективніших специфічних засобів профілактики грипу є, безумовно, вакцинація. Вакцин від грипу сьогодні існує багато. Головна вимога до них — це відновлена формула. Вакцини повинні щороку мінятися, тобто додаватися до складу нові штами вірусу.
У цьому році традиційна епідемія грипу буде складною, як ніколи. Крім трьох сезонних різновидів є ще й пандемічний — „свинячий”. Наші люди ще не зіткалися з такими видами грипу і не мають проти нього імунітету.
Сьогодні в центральній районній лікарні діє кабінет вакцинопрофілактики, де кожен бажаючий може зробити щеплення проти грипу. Купити вакцину можна в усіх аптечних пунктах та кіосках району.
Слід пам’ятати, що строк дії вакцини — один рік. Тож наголошую, ще минулорічна вакцинація аж ніяк не може захистити від грипу в цьому сезоні, оскільки щороку вакцина створюється відповідно до тих штамів, які переважатимуть, будуть епідемічно актуальними в цьогорічному сезоні.
Проте робити щеплення всім підряд не можна, адже в декого є протипоказання, про що часто забувають. Перш за все — це будь - які гострі інфекційні захворювання, підвищена температура. Ті вакцини, які виготовлені на основі курячого білка, протипоказані людям з підвищеною чутливістю до цього компоненту.
Тобто, якщо в когось була коли-небудь алергія на курячі яйця (наприклад, зуділа шкіра після омлету), перевірте в інструкції, чи не входить курячий білок до складу вакцини. Якщо так, то слід вибрати інший варіант.
Грип дуже небезпечний розвитком ускладнень, тому виділені групи населення, яким рекомендовано щеплення в першу чергу. Це — дорослі і діти, які мають хронічні захворювання або послаблену імунну систему, а також люди старше 65 років. Першочергової вакцинації також потребують особи, які за родом своїх занять кожного дня піддаються підвищеному ризику зараження інфекцією (лікар, педагоги, працівники сфери обслуговування).
Слід додати, що щеплення не гарантує стопроцентного захисту від грипу, тобто захворіти можна так само, як і без щеплення, але перебіг хвороби буде значно легший, без ускладнень.

Медикаментозні препарати
Важливе значення мають своєчасна ізоляція хворих від цілком здорових людей, використання індивідуальних засобів захисту (марлеві пов’язки), загальнооздоровчі заходи (загартування організму), вживання великої кількості вітамінів.
Не останнє місце в профілактиці грипу посідає такий препарат як інтерферон. Він випускається в ампулах, розводиться перед використанням кип’яченою водою кімнатної температури і закапується в ніс по 2-3 краплі в кожну ніздрю один раз на день.
Якщо вам доводиться по роботі дуже тісно спілкуватися з хворими на грип, тоді закапувати ніс доведеться частіше. Хоча це дуже копіткий, проте ефективний метод боротьби з інфекцією. Використання оксолинової мазі, або ж віферону, у вигляді свічок чи мазі, також продуктивне під час епідемії. Для неспецифічної імунної стимуляції в період грипу використовують з дуже непоганим ефектом і такі препарати як амізон, арбідол, ремантадин, ІРС-19, імудон, бронхомунал, рібомуніл. Вони використовуються для профілактики ГРЗ в першу чергу.

Методи народної медицини
При перших ознаках захворювання використовуйте цибулю та часник, адже вони містять у собі фітонциди — особливі речовини, які перешкоджають розповсюдженню бактерій та вірусів.
Дуже корисні при застуді настоянки з рослин (чорної смородини, журавлини, калини, шипшини, жимолості, малини). Ці ягоди краще засушити або заморозити в морозильній камері, а взимку вживати.
Готуючи їжу, також можна використовувати профілактичні якості деяких приправ. Наприклад, спеції куркума, імбир, фенхель, петрушка мають чудові терапевтичні якості: не тільки допомагають у профілактиці грипу, але й зменшують ризик серцево-судинних захворювань.
Потрібно також пам’ятати, що імунітет складається не тільки з фізичної складової, а й психологічної. Депресія, негативні емоції, пригніченість, невдоволеність... Перебуваючи в такому стані, людина „притягує” до себе хвороби. Тому важливу роль у боротьбі з недугами відіграє психологічний стан та душевна рівновага, відчуття гармонії та хороший настрій.

О.Є. НЕХАЄВА, лікар-інфекціоніст


Яндекс.Метрика