Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияУправління Пенсійного фонду України інформує

Про зміни, які відбулися в пенсійному законодавстві щодо сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок).

Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області доводить до Вашого відома зміни, які відбулися в пенсійному законодавстві. 14 квітня 2009 року Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова № 366 “Про сплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування” (далі – Постанова). Згідно цієї Постанови Кабінет Міністрів постановляє:
Установити, що фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні такими суб’єктами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, сплачують страхові внески в порядку, визначеному Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Сума страхового внеску визначається самостійно фізичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності як для себе, так і зазначених членів його сім’ї.
При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менш як один мінімальний розмір страхового внеску за кожну особу та не більш як один розмір страхового внеску, обчисленого в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.
Постанова набирає чинності з 1 травня 2009року.

Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області надає детальні роз’яснення щодо прийнятої Постанови.
Відповідно до зазначеного нормативного документу фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, починаючи з 1 травня 2009 року зобов’язані сплачувати до Пенсійного фонду страхові внески, щомісячний розмір яких, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, який згідно Закону України “Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян та Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів підприємницької діяльності”, що перераховується органами Державного казначейства України на рахунки органів Фонду у розмірі 10 та 42 відсотків відповідно, не може становити менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу.
Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2009 році мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить:
 • травень – 207,50 грн.
 • червень – 207,50 грн.
 • липень – 209,16грн.
 • серпень – 209,16грн.
 • вересень - 209,16грн.
 • жовтень – 215,80грн.
 • листопад – 215,80грн.
 • грудень – 222,11грн.
  Особи мають право визначити для себе розмір страхового внеску, який перевищує мінімальний, але не може бути більший розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.
  Оскільки, на сьогодні, максимальна величина становить 10035 грн, щомісячна сума самостійно встановленого внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, не може перевищувати 3331,62 грн.
  Щомісячний розмір такого страхового внеску визначається як різниця між визначеним особою розміром страхового внеску та частиною відповідного податку, що спрямовується органами Держказначейства України до бюджету Пенсійного фонду України. Зверніть увагу, якщо при сплаті єдиного податку у Пенсійний фонд перераховується 42%, то при сплаті фіксованого податку йде лише 10%.
  Наведемо умовний приклад розрахунку мінімального страхового внеску, виходячи з того, що підприємцем щомісячно сплачується єдиний податок у розмірі 80,00грн.
  Наведемо умовний приклад розрахунку мінімального страхового внеску, виходячи з того, що підприємцем щомісячно сплачується фіксований податок у розмірі 70,00грн.
  Сплата страхових внесків здійснюється у строки, визначені частиною шостою статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а саме, щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу:
 • за травень та червень 2009 року – до 20 липня 2009 року;
 • за липень-вересень 2009 року – до 20 жовтня 2009 року;
 • за жовтень - грудень 2009 року – до 20 січня 2010 року.
  Звітність до органів Фонду зазначеними особами подається щорічно до 1 квітня наступного за звітним роком, за формою згідно з додатком 26 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. № 21-1, та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663. Додаткова реєстрація в органах Фонду не проводиться, додаткова звітність не запроваджується.

  Звертаємо увагу на те, що у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 року “Про порядок сплати та зарахування сум внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачених фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування”, Пенсійний фонд України надає реквізити, за якими буде здійснюється зарахування зазначених платежів:

  Отримувач – Пенсійний фонд України,
  код ЄДРПОУ 00035323,
  Р/р 37172200035323, МФО 820172,
  В Державному казначействі України м. Київ
  ОБОВ’ЯЗКОВО! В призначенні платежу – фіксований страховий внесок П.І.Б. підприємця, ідентифікаційний код (за його відсутністю – серія та номер паспорта), період за який сплачено внески, код УПФУ - 12305 (обов’язково).


  За більш детальнішою інформацією просимо звертатися до управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі за адресою: м. Сватове, пл. 50-років Перемоги, 38., каб. 9 або за тел.3-41-01, 3-12-09.

  Начальник управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області
  В.І.Бородін


  Звертаємо до уваги приватних підприємців Сватівського району!!!

  Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області повідомляє, що з набранням чинності Постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 21 травня 2009 року сплата сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року № 366 фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) Пенсійний фонд України відкриває рахунок в Державному казначействі.
  Сплата внесків здійснюється за наступними реквізитами:
  Отримувач – Пенсійний фонд України
  Код ЄДРПОУ – 00035323,
  Р/р 37172200035323,
  МФО 820172,
  В державному казначействі України, м. Київ
  Обов’язково!!! Призначення платежу “Фіксований страховий внесок, ПІБ підприємця, ідентифікаційний код (за його відсутності – серія та номер паспорта), за період (зазначається місяць, за який сплачується внесок), код УПФУ– 12305

  Також зазначаємо, що сплата страхових внесків відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року № 366 платниками, які є пенсіонерами за віком або інвалідами і не використовують працю найманих працівників, здійснюється на добровільних засадах. Зазначена пільга щодо сплати страхових внесків стосується платників, які отримують пенсію за віком, в тому числі призначену зі зниженням пенсійного віку та незалежно від віку, а також пенсіонерів, які є інвалідами, незалежно від виду отримуваної пенсії. Для цього необхідно всім приватним підприємцям, які є пенсіонерами за віком або інвалідами і не використовують працю найманих працівників надати до відділу обліку надходження платежів управління ПФУ (каб. 9) документи, які свідчать, що приватний підприємець дійсно є пенсіонер за віком або інвалід.
  При виникненні питань просимо звертатися за адресою: м. Сватове, пл. 50-р. Перемоги, 38, каб. № 9 або за телефоном: 3-12-09; 3-41-01.

  Начальник управління УПФУ
  В.І.Бородін


 • Яндекс.Метрика