Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияМОПЕД — ОБ’ЄКТ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

На сьогодні надто гострою залишається проблема низької дисципліни учасників дорожнього руху, а відтак і його безпеки. Мова йде про водіїв мопедів. Хотілося б нагадати, що рухатись по дорозі на мопедах (мопед — двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см) дозволяється особам, які досягли 16-річного віку. Водії мопедів повинні виконувати та знати усі інші вимоги Правил дорожнього руху згідно змін до Закону України «Про дорожній рух» в частині запровадження з 1 січня 2010 року реєстрації мопедів та допуску громадян до керування транспортними засобами цієї категорії. Постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року №1371 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що перша державна реєстрація мопедів, придбаних до набрання чинності Порядку, затвердженого цією постановою, до 1 листопада 2010 року може проводитися без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, за встановленою процедурою після проведення Державною автомобільною інспекцією відповідних перевірок.

Разом з тим, для замовлення та виготовлення номерних знаків вказаного типу та проведення підготовки водіїв транспортних засобів категорії „А1" необхідний певний час.

До 1 вересня 2010 року Державтоінспекція не буде застосовувати адміністративних санкцій до громадян, що керують транспортними засобами категорії „А1" (мопеди).

Що стосується вікових обмежень, то як свідчать зарубіжні дослідження (США, Європа), вікова група з 18 до 19 років — найбільш аварійно небезпечна. Ця тенденція настільки виразна, що можна вважати її «законом природи». Хочу навести приклад. У Канаді у 1962 році зменшили вікову межу для водіїв з 18 до 16 років. Це призвело до зростання на 24% ДТП, в котрих загинули люди. Потрібно не 7, а 700 разів відміряти, перш ніж кинути неповнолітніх у «дорожню війну». Тому не поспішайте ризикувати життям і здоров’ям своїх дітей. А водіями вони стануть обов’язково — у свій час.

Згідно розпорядження УДАІ УМВСУ в Луганській області “Про додаткові заходи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та зниження тяжкості наслідків ДТП”, на території області з 1 до 10 травня 2010 року проводились цільові заходи під умовною назвою “П’яний водій – злочинець”. За три дні цієї операції на території Сватівського району було задокументовано тринадцять порушень Правил дорожнього руху водіями, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, дванадцять з них були водіями мопедів. До речі, з початку цього року співробітниками Сватівського ВДАІ було затримано 261 водія за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, 143 з яких — водії мопедів.

Слід пам’ятати, що грубі порушення Правил дорожнього руху призводять до трагічних наслідків, які приносять у сім’ї сльози, каліцтво, загибель. Правила дорожнього руху писані кров’ю порушників та зовсім невинних учасників дорожнього руху.

Олександр ДОРОШЕНКО, начальник ВДАІ м. Сватове.


Яндекс.Метрика