Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияШановні приватні підприємці !

Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області доводить до Вашого відома зміни, які відбулися в пенсійному законодавстві. 17 липня 2010 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до законів України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до зазначеного Закону фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні такими суб’єктами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов’язані сплачувати страхові внески у розмірі, який визначається ними самостійно. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, з якої сплачуються страхові внески.
Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області надає детальні роз’яснення щодо прийнятих змін до законів України. Відповідно до зазначеного нормативного документу фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, починаючи з 1 липня 2010 року зобов’язані сплачувати до Пенсійного фонду страхові внески, щомісячний розмір яких, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, який згідно Закону України “Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян та Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів підприємницької діяльності”, що перераховується органами Державного казначейства України на рахунки органів Фонду у розмірі 10 та 42 відсотків відповідно, не може становити менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу.
Сума страхового внеску визначається самостійно фізичною особою — суб’єктом підприємницької діяльності як для себе, так і зазначених членів його сім’ї. Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році, мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у:
липні-вересні — 294,82 грн.,
жовтні-листопаді — 301,12 грн.,
грудні — 306,10 грн.
Оскільки на сьогодні максимальна величина становить 13320 грн, щомісячна сума самостійно встановленого внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, не може перевищувати 4422,24 грн.
Враховуючи те, що згідно законодавства мінімальний розмір страхового внеску встановлено на календарний місяць, а також те, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється в місяцях, сплата страхових внесків за липень 2010 року здійснюється не менше мінімального страхового внеску. Суми несплачених страхових внесків стягуються у порядку, встановленому статтею 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Щомісячний розмір такого страхового внеску визначається як різниця між визначеним особою розміром страхового внеску та частиною відповідного податку, що спрямовується органами Держказначейства України до бюджету Пенсійного фонду України. Зверніть увагу: якщо при сплаті єдиного податку у Пенсійний фонд перераховується 42%, то при сплаті фіксованого податку йде лише 10%.
Наведемо умовний приклад розрахунку мінімального страхового внеску, виходячи з того, що підприємцем щомісячно сплачується єдиний податок у розмірі 80,00 грн.
Наведемо умовний приклад розрахунку мінімального страхового внеску, виходячи з того, що підприємцем щомісячно сплачується фіксований податок у розмірі 70,00 грн.
Сплата страхових внесків здійснюється у строки, визначені частиною шостою статті 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу, а саме:
за липень-вересень 2010 року — до 20 жовтня 2010 року;
за жовтень-грудень 2010 року — до 20 січня 2011 року
Звітність до органів Фонду зазначеними особами подається щорічно до 1 квітня наступного за звітним роком за формою згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 №26-1.
Додаткова реєстрація в органах Фонду не проводиться, додаткова звітність не запроваджується.
Звертаємо увагу на те, що сплата зазначених платежів буде здійснюватися за такими реквізитами:
Отримувач — Пенсійний фонд України,
код ЄДРПОУ 21792614,
р/р 25603301752, МФО 304665,
в ВАТ “Державний ощадний банк України” м. Луганськ.
ОБОВ’ЯЗКОВО! В призначенні платежу — доплата до мінімального страхового внеску, П.І.Б. підприємця, ідентифікаційний код (за його відсутністю — серія та номер паспорта), період, за який сплачено внески.
За більш детальною інформацією просимо звертатися до управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі за адресою: м. Сватове, пл. 50-річчя Перемоги, 38, каб. 9 або за тел. 3-41-01, 3-12-09.
Сплата страхових внесків

Н.О. ТАРАНУХА, начальник відділу обліку надходження платежів.


Яндекс.Метрика