Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияЩо протиставити сюрпризам осінніх доріг?

За даними статистики 2/3 всіх дорожньо-транспортних пригод, що трапляються в осінній період, спричинені перевищенням швидкості і втратою керованості автомобіля. Тому найдоречнішою для цього часу року буде рекомендація: „Тихіше їдеш, далі будеш!»
Якщо температура повітря опустилася нижче 5 градусів і надії на стабільне потепління немає, рекомендується переходити на зимові шини. Випробування показують, що літня шина взимку — страшніша, ніж зимова влітку. Сучасні літні шини непогано протидіють акваплануванню, але лише до тих пір, поки вода не перетвориться на сніжно-болотну кашу. При недостатній видимості (менше 300 м) не тільки сам водій погано бачить дорожню обстановку, але й його автомобіль стає малопомітним на дорозі, особливо в умовах щільного туману, великої зливи або снігопаду. Водій у цьому випадку зобов’язаний виділити свій транспортний засіб на дорозі, увімкнувши ближнє світло фар або протитуманні фари і задні протитуманні ліхтарі.
Пригадайте, що зазвичай чекає водія на осінній дорозі? Холодний дощ, туман, ями, замасковані водою і багном, ожеледь, особливо вранці і вечорами, раптова сніжна заметіль, тобто весь комплекс негативу, що взагалі може бути на дорозі. Водій за літо звик їздити по сухому асфальту і психологічно не готовий діяти в нових, набагато складніших умовах. Тому найнебезпечнішим періодом керування є перший тиждень приходу зими. На нього припадає майже 40% всіх тяжких зимових ДТП. Найправильніше в цей тиждень не сідати за кермо, інакше, якщо не ви, то вас...
Перший період матінки-зими найдоцільніше використати не на спроби визначитися, а то й відзначитися на першолідку серед хоробрих, але невмілих „чайників», а на догляд за своїм авто, а у вільний час — на контраварійну підготовку. Ми не закликаємо вас освоювати „поліцейський розворот» на льоду, їзду по узбіччю на двох колесах і швидку втечу заднім ходом; всі ці штучки — для каскадерів, працівників спецслужб та інших професіоналів найвищого гатунку.
Нехай ваші кілометри будуть завжди радісними та безпечними.

Олександр ДОРОШЕНКО, начальник ВДАІ.


Яндекс.Метрика