Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияДО ВІДОМА СТРАХУВАЛЬНИКІВ

Сватівська міжрайонна ВД ФСС з ТВП доводить до відома страхувальників, що постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2009 року № 1332 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266», яка опублікована 15 грудня поточного року в газеті «Урядовий кур’єр» № 233, внесено наступні зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням:
1. Змінами, внесеними до пункту 6 Порядку, встановлено, що у випадку, коли застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувались страхові внески менше, ніж календарний місяць, середня заробітна плата (дохід) для розрахунку допомоги по вагітності та пологах має обчислюватися з нарахованої заробітної плати, з якої сплачені страхові внески, але не вище за розмір середньої заробітної плати за всіма видами економічної діяльності, що склалася у відповідному регіоні.
2. Суттєво змінюється механізм обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку допомоги по вагітності та пологах. Згідно пункту 14 Порядку середньоденна заробітна плата (дохід) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (оподатковуваного доходу), з якої сплачувалися страхові внески, на кількість календарних днів за розрахунковий період. Відповідно, за календарні, а не робочі дні, буде розраховуватися і сума допомоги по вагітності та пологах (пункт 20 Порядку). При цьому у звітності по коштах Фонду за Ф4-ФСС з ТВП у рядку 3 таблиці ІV по страхових випадках, які настали після 15 грудня 2009 р. також треба зазначати календарні дні.
3. Постановою № 1332 пункт 15 Порядку викладено в редакції, якою встановлено, що у випадках, коли в окремих місяцях розрахункового періоду, за який обчислюється середня заробітна плата, або в періоді, за який виплачується допомога, для працівників встановлюється неповний робочий день, для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця застосовується середньогодинна заробітна плата.
4. Нагадуємо, що згідно абз. 5 п. 14 Порядку для розрахунку допомоги по вагітності та пологах середньоденна заробітна плата не може перевищувати максимальну суму заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, яка в розрахунку на місяць складає 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб в останньому місяці розрахункового періоду (у грудні 2009 р. — 11160 грн., у січні 2010 р. — 13035 грн.), розділену на 30,44 (середньомісячну кількість календарних днів).

Анатолій ЖУРБА, директор Сватівської міжрайонної ВД ФСС з ТВП.


Яндекс.Метрика