Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ: ЗНАЙОМИМОСЯ З ЄДИНИМ СОЦІАЛЬНИМ ВНЕСКОМ

З 1 січня 2011 року збори до Пенсійного фонду та інших фондів соціального страхування замінить єдиний соціальний внесок. Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 р. №2464-VI об’єднав чотири внески, що існують на сьогодні: до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків. Під єдиним внеском необхідно розуміти консолідований внесок, збирання якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту прав застрахованих осіб та членів їх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування. Єдиний соціальний внесок не входить до системи оподаткування. Тому податкове законодавство не регулює порядок обчислення і сплати цього внеску.

Облік платників буде здійснюватись шляхом узгодження (інформування) з фондами соціального страхування і внесення відповідних даних до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відповідно до закону платниками є:
- роботодавці-юридичні особи незалежно від форм власності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах контракту або на інших умовах, передбачених законодавством;
- фізичні особи-підприємці, які використовують працю найманих осіб на умовах трудового договору (контракту);
- фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно;
- фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

В ст. 4 Закону визначений перелік платників єдиного соціального внеску.

Оскільки система справляння єдиного соціального внеску об’єднала в собі страхові внески до чотирьох фондів, що існували, то, виходячи з цього, ставка внеску для юридичних осіб у частині нарахувань залежить від класу професійного ризику виробництва платника внеску. Віднесення платників внеску до відповідного класу професійного ризику залежить від виду економічної діяльності платника. Усього передбачається 67 класів. Наприклад, для бюджетних установ нарахування встановлено фіксоване 36,3%, утримання 6,1%. Для інших платників ставка утримання становить 3,6%, за договорами цивільно-правового характеру нарахування 34,7%, утримання 2,6%.

Особливу увагу слід звернути фізичним особам-підприємцям, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування. Так, відповідно з наказом 727, зараз до Пенсійного фонду надходить 42% від суми єдиного податку та 10% від сплати фіксованого податку, також відповідно розмежування здійснюється до інших фондів соціального страхування. Зі вступом в дію Закону розмежування не буде здійснюватись, і відповідно ставка єдиного внеску на обов’язкове соціальне страхування для підприємців буде визначена самостійно підприємцем, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску відповідно до Закону. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, ставка внеску складе 34,7% (за бажанням брати участь в інших видах соціального страхування відповідно до закону: 36,6; 36,21; або 38,11).

Єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. У разі несвоєчасної сплати внеску або сплати його не в повному обсязі до платників застосовуються фінансові санкції:
- несплата (неперерахування) або несвоєчасна сплата 10% своєчасно не сплачених сум;
- донарахування територіальним органом ПФУ або платником своєчасно не нарахованого внеску 5% донарахованої суми за кожен повний чи неповний базовий звітний період, за який її донараховано, але не більше 50% суми донарахованого єдиного внеску;
- неподання, несвоєчасне подання не за встановленою формою звітності 10% неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується внесок, від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 136 до 255 грн.);
- несплата, неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний соціальний внесок (авансових платежів), 10% несплачених або несвоєчасно сплачених сум авансових платежів.

За додатковою інформацією звертатись до управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області за адресою: м. Сватове, пл. 50-річчя Перемоги, 38, другий поверх, каб. 2, тел 3-41-01, 3-12-09.

Н.О. ТАРАНУХА, заступник начальника управління,
начальник відділу обліку надходження платежів.


Яндекс.Метрика