Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияПрофілактика безпеки праці — запорука зменшення виробничого травматизму

Державна політика в галузі охорони праці базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Питання створення безпечних умов праці, профілактики виробничого травматизму та профзахворювань були, є і повинні залишатися важливими та актуальними на будь-якому підприємстві. Підвищена увага до проблем безпеки праці пояснюється тим, що, незважаючи на заходи, які вживаються роботодавцями, рівень виробничого травматизму в цілому залишається на високому рівні.

Згідно з вимогами чинного законодавства про охорону праці до переліку завдань, що повинні вирішуватися робочими органами Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, входять облік і аналіз виробничого травматизму та профзахворювань.

Одним із найбільш наочних показників прагнення роботодавців дотримуватися умов безпечної праці є статистика у сфері виробничого травматизму і професійних захворювань.

За 9 місяців 2011 року на підприємствах району сталося 2 нещасних випадки, в яких постраждало 4 особи. Професійних захворювань за цей період не зафіксовано.

Основними причинами травмування працівників є: невиконання вимог інструкцій з охорони праці та невиконання посадових обов'язків як посадовими особами підприємств, так і самими працівниками. Така ситуація викликана безвідповідальним ставленням до своїх посадових обов'язків роботодавців і недбалим ставленням до власного життя та здоров'я самих працівників. Саме тому хочеться звернути особливу увагу роботодавця на виконання ст. 13 Закону України "Про охорону праці", згідно з якою роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сватівському районі приділяється увага щодо здійснення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань та інших випадків загрози здоров'ю застрахованих осіб, викликаних умовами праці.

З метою профілактики попередження виробничого травматизму та покращення стану охорони праці за 9 місяців 2011 року експертами відділення було проведено 32 перевірки стану охорони праці на підприємствах району та видано 32 подання керівникам цих підприємств із переліком усіх виявлених порушень. Загалом під час перевірок було виявлено майже 474 порушення.

Під час перевірок особлива увага звертається на наявність колективних договорів, якість складання розділу "Охорона праці" та комплексних заходів щодо покращення умов праці робітників, наявність посадових інструкцій, інструкцій з охорони праці, проходження навчання та інструктажів з охорони праці працівниками, своєчасне проведення атестації робочих місць, медоглядів. Велика увага приділяється компетентності самих спеціалістів служб охорони праці.

Керівникам та фахівцям з охорони праці спеціалісти відділення надають консультації із питань оформлення страхових справ, документів із розслідування нещасних випадків та професійних захворювань, профілактики нещасних випадків, системи управління охороною праці та інших.

Крім консультативної допомоги спеціалістам з охорони праці підприємств надається також методична допомога у вигляді надання інструкцій з охорони праці, положень, інформаційних бюлетенів та пам'яток.

Незважаючи на роботу, яка проводиться як працівниками відділення, так і керівниками підприємств, установ тощо, ризик травмування та професійної захворюваності на багатьох робочих місцях залишається доволі високим, а тому забезпечення належного рівня роботи з питань охорони праці на кожному підприємстві, в установі, організації має стати справою честі для роботодавців, адже безпечні умови праці - це життя та здоров'я працівників.

Сергій АНТЮХІН, в.о. начальника відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сватівському районі Луганської області.


Яндекс.Метрика