Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияДОМАШНІЙ КІТ ЗАРАЗИВ ДУВАНЧАНКУ НА СКАЗ. ЧЕКАЄТЕ, ДОКИ З ВАМИ ТЕ САМЕ СТАНЕТЬСЯ?

Сказ є бідою глобальною, що виходить за межі компетенції служби ветеринарної медицини і вимагає комплексного підходу до регулярного бюджетного фінансування, адже йдеться не лише про постійну загрозу тваринництву, а й про безпеку людей.

Щороку в світі від сказу помирає близько 55 тисяч людей, кожні 10-15 хвилин гине одна людина! Більшість хворих - діти віком до 15 років.

В Україні близько ста тисяч осіб щороку звертається у медичні заклади з приводу укусів тваринами і 60% з них мають підозру на інфікування сказом. Медичні працівники наголошують, що до лікаря потрібно звертатися відразу після контакту (укусу чи обслинювання) з підозрілою твариною, бо при проявах клінічних ознак врятувати хворого, як правило, не вдається.

У державі затверджена та працює "Галузева програма оздоровлення території України від сказу на 2008-2015 р.р.", якою передбачено проведення щеплень усіх видів тварин, що хворіють на сказ. Проводяться такі щеплення і на Сватівщині, до того ж щороку кількість прищеплених тварин помітно збільшується.

Окрім того, існує процедура розкладання пероральної вакцини для диких м'ясоїдних тварин, що у мисливських угіддях тергромад Сватівського району буде проведена фахівцями ветеринарної медицини та єгерями вже в листопаді. На території Круглівської, Маньківської та Рудівської сільрад, зокрема, "розкладання" вакцини відбуватиметься з літака.

Скільки б не говорилося про сказ не лише як про проблему загальнодержавну, а й як про особисту справу кожного власника тварин, ігнорування проведень щеплень останніми нікуди не зникає. У європейських країнах отаке от нехтування з боку власника тварини тягне за собою чималий штраф (можливо, через те боротьба зі сказом там і ефективніша).

Важко в це віриться, але найбільшу загрозу для людини становлять домашні (коти, собаки) та свійські (свині, коні, барани тощо) тварини! Що цікаво, найчастіше причиною смерті людей є саме коти, бо вони інколи контактують з лисицями при полюванні на мишовидних гризунів.

В нашому районі за 2010 рік було зареєстровано три випадки сказу: у Новониканорівці ("джерело" хвороби - здичавілий кіт), Преображенному (домашній кіт) та Круглому (лисиця, котра була відстріляна з ціллю встановлення діагнозу). Цього року домашній кіт напав на свою господарку (мешканку Верхньої Дуванки) і, покусавши її, заразив сказом. Той, хто свідомо ігнорує проведення щеплення своїх тварин, не позбавлений ризику повторити долю цієї бідолашної жінки...

Н.В. ПЕТРЕНКО, начальник Сватівської районної державної лікарні ветеринарної медицини.


Яндекс.Метрика