Сайт города
СВАТОВО
Улицы моего городаУлица имени Пушкина

Ул. Пушкина, Ул. Столбового, пер. Пушкина, пер. Промінь, ул. 3-го интернационала - весь этот край, на котором сейчас расположены улицы, назывался в народе «репяхівка». Саму же улицу Пушкина ранее называли «Комишанівка» по фамилии тех семей, которые жили на этой улице.
Вот какие этнографические сведения дошли до наших дней:

Жителі вулиці, займались землеробством і тваринництвом.
У дворі стояла хата і громадські споруди – хлів для велико і рогатої худоби,стайня для коней,саж для свиней, курник-для домашньої птиці. Біля господарських споруд був город, а позаду нього копанка,з неї брали воду і поливали на городі овочі. У заможних біля двору був садок, в якому росли сливи,груші,яблука. Двір обносили плетеною огорожею (тином). Біля двору на галявинці стояв колодязь, з нього брали воду господарі та сусіди.
Хати були глиняні, дерев’яні, білилися крейдою. Дах був з соломи чи очерету, його робили з великим напуском над призьбою. Хата мала не більше трьох маленьких вікна. У селян були просторі сіни, де тримали всяку домашню утварь. У хаті, була піч і вздовж цієї стіни робився пол, який заміняв ліжника. У запічок засипали для сушки зерно. На покуті біля образів стояв довгий та вузький стіл, на столі стояв хліб та сіль. У хаті прикріплена до стелі висіла колиска для немовлят,обов'язково була скриня,де зберігався одяг.
Жінки та дівчата носили пахти з запаскою,пов’язуючи її поясом,сорочку,яку вишивали власноруч барвінком,різками та іншими узорами. На голову жінки вдягали платки, та носили стрічки. Котра надівала платок, то випускала з-під нього косу і заплітала в неї стрічку. Дівчата взували червоні черевики,чоловіки носили сорочку яку їм вишивала мати чи дружина,суконні штани, жупан, шапку, чоботи.
Рідко у кого не було паляниць чи житнього хліба. Варили їжу двічі на день, вранці та ввечері. Їли борщ з буряків та капусти, з пшоняною затіркою з сирівцем, з салом, на свята їли м’ясо, сир. Посуд був глиняний, дерев’яний і залізні чавуни. З глини були глечики,горшки,миски різних розмірів. Воду носили у дерев’яних відрах у дерев’яних діжках місили хліб, солили огірки, капусту.
Ікони були в кожній хаті,прикрашені вишиваними рушниками. З книжок у заможних була у декого Біблія.

По материалам Сватовского районного краеведческого музея

Уважаемые сватовчане.
Присылайте известные вам исторические сведения о своих улицах, памятных местах, зданиях. Давайте общими усилиями создавать сайт нашего города
  Сватовская Репяхивка
Сватовская Репяхивка
Сейчас в этом месте города много улиц и переулков, но все они, в памяти сватовчан, объеденены одним общим названием - Репяхивка

Яндекс.Метрика