Сайт города
СВАТОВО
Символика СватовщиныГерб и флаг Сватовского района

Символика, с которой ныне живёт Сватовский район появилась не так давно. Соответствующее решение об утверждении герба и флага Сватовского района было принято на пятнадцатой сессии Сватовского районного Совета 24 созыва, 29 апреля 2004 года. Номер решения 15/5

ПОЛОЖЕННЯ
про герб Сватівського району

1. Герб району є символом місцевого самоврядування, являє собою великий чотиричасний щит іспанської форми. В центрі щита - малий герб Луганської області зі світлою облямівкою, це свідчить про те, що Сватівщина - частина Луганської області.
2. Герб використовується з метою розвитку сільськогосподарської, культурно- освітньої, політичної самостійності краю, пропаганди його відзнак від інших територій, адміністративно-територіального устрою.
3. Герб є виключною власністю районної ради і зберігається в раді. Його установлення проводиться за регламентом, затвердженим районною радою.
4. Герб (його колір, символіка, розміри, розміщення символів) затверджується районною радою.
5. Зміна гербу (кольору, символів) здійснюється рішенням районної ради на конкурсній основі.
6. Використання зображення герба з метою реклами, випуску нагрудних знаків або в інших цілях допускається тільки з дозволу районної ради.

ПОЛОЖЕННЯ
про прапор Сватівського району

1. Прапор району є символом місцевого самоврядування, являє собою прямокутне, полотнище золотисто-зеленого кольору із співвідношенням 1:1,5, в центрі якого зображення герба району.
2. Прапор використовується з метою розвитку сільськогосподарської культурно-освітньої, політичної самостійності краю, пропаганди його відзнак від інших територій, адміністративно-територіального устрою.
3. Прапор є виключною власністю районної ради і зберігається в раді. Його підйом та спуск проводиться по регламенту, затвердженому районною радою.
4. Прапор (його колір, символіка, розміри, розміщення символів) затверджується районною радою.
5. Зміна прапору (кольору, символів) здійснюється рішенням районної ради на конкурсній основі.
6. Використання зображення прапора, його символіки з метою реклами, випуску міні-прапорів або в інших цілях допускається тільки з дозволу районної ради.

Герб и флаг города Сватово


Спустя некоторое время и город Сватово обзавёлся собственной символикой. Решение об утверждении символики территориальной громады было принято на двадцать третьей сессии 4 созыва Сватовского городского Совета, 11 февраля 2005 года.

Положення
про герб міста Сватове Луганської області

I. Загальні засади.
Герб міста Сватове представляє собою білий щит, в центрі якого зображено соняшник, на якому сидить бджілка, та промені сонця на блакитному чистому небі. Соняшник немов підіймається над синіми водами річки Красної, на березі якої з'явилися перші поселення козаків Ізюмського полку, символічним кольором яких був - малиновий. Він і є основою композиції герба. Увінчує та поєднує між собою всі вищевказані символи - підкова,
З обох боків щита зображене золотаве колосся пшениці. Ліворуч - дубова гілка з жолудями, праворуч - гілка калини з червоними гронами. Знизу щита розташована синьо-блакитна стрічка з написом року заснування міста. А вгорі - назва міста, синіми літерами на білому фоні.
II. Символіка складових герба. Символи, що використовуються у гербі є прадавніми символами української нації і української державності.
 • Соняшник - є однією з основних культур, що вирощуються у сільському господарстві Сватівської територіальної громади, ЗАТ „Сватівська олія'' одне з місто утворюючих підприємств, на якому створено більше 500 робочих місць, кошти якого постійно поповнюють міський бюджет;
 • Бджілка - символізує історичні корені бджільництва, яке має початок ще у XVII столітті та продовжує свій розвиток, зберігаючи прадавні традиції і донині - майже одна третина мешканців міста утримують бджолосімей. Бджілка ще символізує працелюбність сватівчан;
 • Промінці сонця на блакитному небі - є символом мирного існування мешканців громади та втіленням їх мрій та сподівань на щасливе майбутнє:
 • Блакитні хвилі символізують річку Красну, яка протікає по всій території міста. Блакитний колір - колір води, символу основних життєдайних сил, колір символів української міфології. Цей колір є частиною державного прапору України;
 • Мачиновий колір є ознакою історичної приналежності сватівчан до козацького роду. Саме козаки Ізюмського Слобідського полку заснували наше місто. Перший відомий нам з історичних джерел козацький прапор - червоно-малинове полотнище, на якому білий хрест. З плином часу вигляд прапорів змінювався, але залишалося незмінним поєднання саме цих кольорів.
  За звичаями нашого народу малиновий колір символізує й щирість мешканців міста. А ще за народним тлумаченням червоно-малиновий колір береже рослинність від шкоди.
 • Перші, відомі нам з історичних джерел герби українських земель мали зображення підкови. Вона є символом щастя, яке повинно бути в кожній нашій родині.
 • Добробут сватівчан символізує пшеничне колосся;
 • Гілка дуба одвічний символ чоловічої сили, стійкості та мужності;
 • Гілка калини - символ жіночої краси, лагідності, ніжності;
 • Стрічка III. Правила використання герба
  3.1. Герб міста Сватове використовується як невід'ємна частина прапора територіальної громади.
  3.2. Герб міста використовується при проведенні державних свят та масових заходів
  3.3. Герб наноситься на відзнаки, започатковані Сватівською міською радою.
  3.4. Символіка герба міста може використовуватися в рекламних і комерційних цілях тільки з письмового дозволу міської ради.

  Положення
  про прапор міста Сватове Луганської області

  I. Загальні засади.
  Прапор міста Сватове представляє собою триколірне прямокутне полотнище, довжина якого вдвічі більша за його ширину.
  Прямокутне полотнище прапора поділене на три частини:
 • ліва частина, що займає 1/4 частин}' полотнища, прямокутної форми, має малиновий колір;
 • права частина, що займає 1/4 частину полотнища, прямокутної форми, має жовто-золотавий колір;
 • центральна частина, що займає 2/4 частини полотнища, прямокутної форми, має білий колір на якому нанесено зображення герба міста.
  II. Символіка кольорів прапора.
  Всі три кольори прапору мають прадавню глибинну енергію триєдиної основи світобудови і гармонії в ній, являються прадавніми символами української нації і української державності.
  2.1. Малиновий колір є ознакою історичної приналежності сватівчан до козацького роду. Саме козаки Ізюмського Слобідського полку заснували наше місто. Перший відомий нам з історичних джерел козацький прапор - червоно-малинове полотнище, на якому білий хрест. З плином часу вигляд прапорів змінювався, але залишалося незмінним поєднання саме цих кольорів. За звичаями нашого народу малиновий колір символізує й щирість мешканців міста. А ще за народним тлумаченням червоно-малиновий колір береже рослинність від шкоди.
  2.2. Жовто-золотавий колір це колір сонця, верховного божества наших предків, він сприяє дозріванню рослин, символізує золоте хлібне колосся. На прапорах українських губерній найбільше вживався жовто-золотавий колір, бо він нагадував зірку у небі, що була ясним світлом, до якого прагнули наші предки. Цей колір є частиною державного прапору України.
  2.3. Білий колір символізує синівську енергію, є чистим та вільним простором для подальшого виписування історії міста, для вкладення праці, сил, помислів, прагнень нових поколінь сватівчан у розбудову рідного міста. Білий колір є основою, фоном для зображення герба міста на прапорі.
  III. Правила піднімання та встановлення прапору
  3.1. Прапор міста піднімається чи встановлюється на державних і приватних організаціях і установах у громадських місцях на час проведення державних і місцевих свят чи окремих пам'ятних дат поряд з державним прапором.
  3.2. Прапор міста встановлюється справа або нижче від державного прапору України.
  3.3. Постійно прапор міста може майоріти тільки на приміщенні міської ради, державних установах, розміщених на її території та комунальних підприємствах, які є власністю територіальної громади.
  3.4. Символіка прапора міста може використовуватися в рекламних і комерційних цілях тільки з письмового дозволу міської ради.
 •   Герб Сватовского района
  Герб Сватовского района

    Флаг Сватовского района
  Флаг Сватовского района

    Герб города Сватово
  Герб города Сватово

    Флаг города Сватово
  Флаг города Сватово

  Яндекс.Метрика