Сайт города
СВАТОВО
Правовая помощьЧи підлягають відшкодуванню фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до статті 100 Закону України “Про пенсійне забезпечення” ?


Відповідь на це питання викладена у листі Заступника голови правління Пенсійного фонду України В. Підліснюк № 8215/03-20 від 27.06.2006 р., де зазначено так:

«Згідно зі статтею 100 Закону України “Про пенсійне забезпечення” право на пільгове пенсійне забезпечення мають особи, які працювали до введення в дію цього Закону (до 01.01.1992 р.) на роботах із шкідливими важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством. Пенсії за віком призначаються за таких умов:
а) особам, які на день введення в дію Закону України “Про пенсійне забезпечення” мають повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством;
б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до ст. 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 – 14 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, виходячи із вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

… Відповідно до Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до Законів України “Про пенсійне забезпечення”, “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” відшкодуванню підлягали пенсії, призначені за пунктами “б” – “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Отже, пенсії, призначені відповідно до статті 100 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, відшкодуванню не підлягають.»
Яндекс.Метрика