Сайт города
СВАТОВО




Правовая помощь



Положен ли перерасчёт пенсии работающим пенсионерам? На пенсии я с 2002 года. В 2006-м трудоустроилась и проработала один месяц. Обратилась в городское отделение Пенсионного фонда, но там мне сказали, что для перерасчета оснований нет. Верно ли это?


Повідомляємо, що з 01.01.2004 , року набув чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». За ст. 43 цього закону перерахунок пенсій, призначених до 01.01.2004 року, здійснюється за новими нормами на підставі документів, що знаходилися на час перерахунку в пенсійній справі, та відповідали вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Крім того, Міністерством юстиції листом від 26.07.2006 року №21-46-915 було надано розяснення щодо застосування норм статті 42 для перерахунку пенсій непрацюючим особам. Особа, яка на момент призначення пенсії не працювала або була звільнена, а згодом працевлаштувалась і відпрацювала два роки, буде мати право на перерахунок пенсії відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

За наданою інформацією управління Пенсійного фонду України з'ясовано, що Ви з 15.03.2002 року отримуєте пенсію за віком на загальних підставах. З 01.01.2004 року відповідно до статті 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на підставі документів, що знаходилися на час перерахунку у пенсійній справі та відповідали вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду, було проведено перерахунок пенсії. Ваш загальний стаж роботи станом на 14.03.2003 р. складає 37 років 5 місяців 18 днів. 05.07.2006 року Ви звернулись до управління за перерахунком пенсії з додаванням стажу за період роботи з 01.06.2006 до 30.06.2006, тобто 1 місяць.

Оскільки Ви після останнього перерахунку пенсії не відпрацювали 2 роки, то в проведенні Вам перерахунку пенсії за умовами ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» було відмовлено правильно.

Warning: include(/sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/_lm8ea8f138e7abf12fd3b69de62a906877/linkmoney.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/footer.php on line 22

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/_lm8ea8f138e7abf12fd3b69de62a906877/linkmoney.php' for inclusion (include_path='./:/usr/local/share/pear/') in /sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/footer.php on line 22