Сайт города
СВАТОВО
Правовая помощьМогу я получить 8500 грн. на ребенка, если я не работаю, в октябре 2006 закончила аспирантуру, ребенок родился 24.02.2007 и я мать-одиночка? Какие документы для этого необходимы и где их можно получить?


Ви маете право на такі види допомог у зв'язку з народженням дитини

1. ЗАКОН УКРАЇНИ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" дає визначення про види та за яких підстав можна отримати державні допомоги сім'ям з дітьми. Ці допомоги призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків.

Одноразова допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі:
 • заяви;
 • свідоцтва про народження дитини (оригінал, копія);
 • довідки з місця проживання про те, що дитина проживає з вами. (ЖЕК)

  Одноразова допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не Пізніше шести місяців з дня народження дитини

  Відповідно до ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про Державний бюджет України на 2007 рік" - допомогу при народженні дитини виплачують у розмірі 8500 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3400 гривень, решта - протягом наступних 12 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  2. Також ви маєте право отримувати допомогу по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку - відповідно до ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про Державний бюджет України на 2007 рік" призначається у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб.

  Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку непрацюючій особі призначається на підставі:
 • заяви;
 • свідоцтва про народження дитини (оригінал, копія);
 • довідки, виданої за місцем проживання, про те, що ви не працюєте (не служите, не навчаєтесь) І дитина проживає разом з вами (ЖЕК).

  3. Умови призначення допомоги на дітей одиноким матерям

  Допомога на дітей одиноким матерям призначається за наявності:
 • заяви
 • відповідної довідки державного органу реєстрації актів цивільного стану про підстави внесення до книги реєстрації народжень відомостей про батька (матір) дитини.

  Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги, передбачених цим Законом.

  Допомога на дітей одиноким матерям, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
 • Яндекс.Метрика