Сайт города
СВАТОВО




Правовая помощь



Соседи очень любят громкую музыку. Причем включают её ежедневно и очень громко. Простых слов не понимают. Вопрос: какие у нас права? Можно ли через суд отсудить компенсацию за моральный ущерб (может есть какие-то специальные организации, которые могут помочь в положительном решении вопроса)


Відповідно до ст. 24 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" у нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах (жилі приміщення) забороняються гучний спів викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Порушення вищезгаданих положень тягне за собою адміністративну відповідальність згідно зі ст. 182 КУпАП. Протокол про порушення норм тиші повинен складатись працівником МВС (як правило, - дільничним). Однак, на практиці, дуже важко змусити дільничного прийти і скласти відповідний протокол. Як правило, після телефонного дзвінка він не приходить

Тому у Вашому випадку рекомендовано звертатись до райвідділу МВС письмово (надіслати рекомендованим листом, або особисто віднести заяву в райвідділ і на копії вашої заяви вимагати, щоб посадова особа, яка приймає заяву, поставила дату, вхідний номер, власний підпис з розшифруванням (П.І.П., звання, посада) та печатку органу) Також Ви можете одночасно звернутись з письмовою заявою до дільничного інспектора райвідділу МВС.

На Ваше письмове звернення органи МВС та дільничний будуть змушені відповісти (згідно із ЗУ "Про звернення громадяни від 02.10.1996р.) та повідомити Вас про вжиті заходи. У випадку, якщо відповідь Вам не надійде, або заходи не будуть вжиті, Ви матимете законне право на підставі наявних у Вас копій письмових заяв звернень до МВС оскаржувати їх бездіяльність (до вищих органів МВС, прокуратури, суду тощо).

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, ступеня вини особи, яка завдала моральну шкоду, якщо вина є підставою для відшкодування.

Для вимірювання рівня шуму в Вашому помешканні Ви можете звернутись до санітарно-профілактичних закладів охорони здоров'я.