Сайт города
СВАТОВО
Правовая помощьОтримав повістку про виклик до суду в цивільній справі за моєї участі як відповідача. Яким чином та на яких підставах можу подати клопотання перенести слухання для ознайомлення зі справою?


Матеріалів справи ще немає, оскільки Вас викликають вперше на попереднє судове засідання. Вам повинні були надіслати, як відповідачу, копію ухвали про відкриття провадження у справі, позовну заяву та копії до неї, так як інших матеріалів у суду ще немає. Згідно зі ст. 130 Цивільного процесуального кодексу

1. Попереднє судове засідання проводиться з метою з'ясування можливості врегулювання спору до судового розгляду або забезпечення правильного та швидкого ви рішення справи.

2. Попереднє судове засідання проводиться суддею за участю сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

3. Для врегулювання спору до судового розгляду суд з'ясовує: чи не відмовляється позивач від позову, чи визнає позов відповідач, чи не бажають сторони укласти мирову угоду або передати справу на розгляд третейського суду.

4. Ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановлено му статтями 174 і 175 цього Кодексу.

5. Якщо між сторонами укладено договір про передачу спору на вирішення третейського суду, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду.

6. Якщо спір не врегульовано у порядку, визначеному частиною третьою цієї статті, суд;
 • уточнює позовні вимоги або заперечення проти позову;
 • вирішує питання про склад осіб, які братимуть участь у справі;
 • визначає факти, які необхідно встановити для вирішення спору і які з них визнаються кожною стороною, а які підлягають доказуванню;
 • з'ясовує, якими доказами кожна сторона буде обгрунтовувати свої доводи чи заперечення щодо невизнаних обставин, та встановлює строки їх подання;
 • за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, вирішує питання про витребування доказів та виклик свідків, про проведення експертизи, залучення до участі у справі спеціаліста, перекладача, особи, яка надає правову допомогу, або про судові доручення щодо збирання доказів;
 • у невідкладних випадках проводить огляд на місці, огляд письмових і речових доказів;
 • за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, вирішує питання про вжиття за ходів забезпечення позову;
 • вчиняє інші дії, необхідні для підготовки справи до судового розгляду;
 • визначає час і місце судового розгляду.

  7. Попереднє судове засідання є обов'язковим для кожної справи, за винятком випадків, встановлених цим Кодексом.

  8. За заявою однієї або обох сторін про неможливість явки до суду проведення по переднього судового засідання може бути відкладено, якщо причини неявки буде визнано судом поважними.

  9. У разі неявки у попереднє судове засідання сторони без поважних причин або не повідомлення нею причин неявки з'ясування обставин у справі проводиться на підставі доказів, про подання яких було за явлено до або під час попереднього судового засідання У подальшому прийняття інших доказів залежить від поважності причин, через які вони були подані несвоєчасно.

  10. Про процесуальні дії, які необхідно вчинити до судового розгляду, суд постановляє ухвалу.

  11. Попереднє судове засідання проводиться з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом для судового розгляду, з винятками, встановленими цією главою. Як ми бачимо, згідно з п.8 зазначеної статті, Ви можете подати клопотання про перенесення попереднього судового засідання, якщо на це будуть поважні підстави.
 • Яндекс.Метрика