Сайт города
СВАТОВО




Правовая помощь



Чи зараховується до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, робота на посаді зубного техніка на кафедрі інституту та час проходження строкової військової служби?


Повідомляємо, що згідно з Прикінцевими положеннями Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, які працювали на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до раніше чинного законодавства, пенсії призначають за нормами цього закону в разі досягнення особою пенсійного віку та за наявності стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення" пенсії за вислугу років призначаються за умови зайнятості на роботах, виконання яких призводить до втрати працездатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Пенсії за вислугу років працівникам охорони здоров'я призначаються відповідно до п. "е" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за наявності спеціального стажу роботи (25 років) за Переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 04.11.93 р. № 909. Законом України "Про пенсійне забезпечення" не передбачено зарахування до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, періоду проходження дійсної військової служби.
Робота на посаді зубного техніка на кафедрі інституту не зараховується до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, оскільки учбові заклади не передбачені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28.10.02. №385 "Про затвердження переліків закладів охорони здоров'я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров'я".