Сайт города
СВАТОВО
На захисті інтересів громадиУ Сватовому знову піднімають тарифиУ газеті міської ради були опубліковані матеріали, що свідчать про наміри міської влади підвищити тарифи на комунальні послуги. Це дуже схвилювало жителів міста і найактивніші почали звертатися з цього приводу до “Сватівського центру правової допомоги”, що знаходиться за адресою: вул. Набережна-Водокачка, 1а.

До Сватівського центру правової допомоги звернулась мешканка Сватового за консультацією з такого питання. На розгляд 28 сесії міської ради винесено питання «Про затвердження тарифів на централізоване опалення». Згідно до заяви заступника Сватівського міського голови І. Буланова, у газеті «Голос громади» від 17 жовтня, якщо депутати проголосують за прийняття проекту цього рішення, мешканці квартир із централізованим опаленням змушені будуть сплачувати по 23 грн 25 коп за 1 кв. метр опалюваної площі квартири щомісяця, а це близько 1000 грн і навіть більше. Зі слів І. Буланова, це дуже вражаючі суми, тому «рекомендуємо оформляти субсидії вже зараз, щоб уникнути боргів у опалювальний період».
Якщо точно порахувати вартість тепла на місяць, виходить така картина. За стандартну трикімнатну «хрущевку» на 54 кв. метри доведеться витягти з кишені 1255, 50 грн щомісяця. Чи варто додавати до цього, що пенсіонер, яких у районі більшість, має пенсію, у два з половиною рази меншу, ніж плата за послугу теплопостачання. А за однокімнатну квартиру, приміром, 36 кв. метрів доведеться викласти 837 грн на місяць за новими тарифами. Чи може таке укластися у голові нормальної людини?
Стосовно субсидій, ясна річ, що усім їх не нарахують. Тож як виживати у таких умовах простим людям – невідомо.
Але Сватівська міська рада, ініціювавши питання підвищення тарифів на централізоване опалення, повинна була дотриматися Законодавства України. Чи було це виконано, читайте на сторінці 2, у аналізі, що здійснив юрист проекту «Сватівський центр правової допомоги» І. Л. Гиря.
Питання підвищення тарифів турбує не лише відвідувачку нашого Центру. Її сусіди, як і решта мешканців Сватового, обурені таким ставленням до їхніх життєвих потреб перших людей міста. Тому працівники «Сватівського центру правової допомоги» організували виїзну консультацію для споживачів послуги централізованого теплопостачання. Під час зустрічі було розказано громадськості про їхні права щодо участі у прийнятті нових тарифів. Тобто, згідно до Закону України «Про засади регуляторної політики», після опублікування проекту рішення про підвищення тарифів у газеті міської ради «Голос громади», спільнота має право вносити свої пропозиції з цього питання у термін, не менший 30 днів.
Проект був опублікований 3 жовтня 2008 року («Голос громади» № 40(317), а зі слів І. Буланова («Голос громади» від 17 жовтня 2008 року, «Про тарифи, послуги, борги та інше»), вже 22 жовтня на сесії міської ради має бути прийняте рішення по цьому проекту, хоча законодавство вимагає зовсім іншого - теріми не були додержані.
При телефонній розмові із керівником «Сватівського центру правової допомоги» Н. Кузовеніною, І. Буланов повідомив, що «тарифи вже затвердили на засіданні виконкому». От Вам і додержання законодавства. А ще Іван Олександрович сказав, що «Сватівському центру правової допомоги» нічого робити, бо вони цікавляться цими питаннями.
На 28 сесії, що відбулася 22 жовтня 2008 року, питання «Про затвердження тарифів на централізоване опалення» не розглядалося. Його розглядатимуть 23 жовтня, на засіданні виконкому. До цього часу до міської ради надійшла пропозиція від жителя Сватового із проханням не збільшувати тарифи на тепло. Згідно Закону, доки це звернення не буде розглянуто і не буде надана обґрунтована відповідь, регуляторний акт щодо підвищення тарифів не може бути прийнятий. Тому керівник Центру правової допомоги Н. Кузовеніна, сказала заступнику мера І. Буланову, що якщо ці тарифи будуть прийняті без додержання законних норм, то жителі Сватового подадуть заяву у суд, аби оскаржити це рішення.
Швидше за все, це рішення буде прийняте, тому просимо усіх споживачів бути готовими захищати свої права. Для цього Ви можете звернутися до Сватівського центру правової допомоги, тел: 3-30-07. Тут Ви зможете безкоштовно скористатися послугами юриста для складання позовних заяв до Сватівського районного суду з приводу не легітимності прийнятого рішення Сватівським виконавчим комітетом.
Не чекайте, доки тарифи з’їдять Ваші доходи – захистіть своє право на гідне життя!


Яндекс.Метрика