Сайт города
СВАТОВО
На захисті інтересів громадиРезультати моніторингу доступу молоді до інформаціїУ листопаді організацією був здійснений моніторинг пасивного доступу молоді до інформації про діяльність Луганської ОДА на веб-сайті органу влади у рамках проекту "Реалізація та захист права на інформацію про молодіжні програми та їхнє фінансування".
Моніторингу підлягав офіційний веб-сайт Луганської ОДА та управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації.
У результаті було виявлене наступне.
Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Луганської ОДА має власний веб-сайт (http://sms.lugansk.ua/). Слід відзначити, що перехід на сайт управління розміщено на веб-сайті Луганської ОДА у розділі структура облдержадміністрації. Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Луганської ОДА демонструє кращі зразки інформування молоді та молодіжних громадських організацій у порівнянні з сайтами інших ОДА.
Одразу на титульній сторінці розміщено оголошення про конкурс проектів від молодіжних громадських організацій, зокрема, повна інформація про:
 • посилання та нормативний акт, який визначає порядок проведення конкурсу програм та заходів, які реалізуються спільно із МГО регіону,
 • критерії подання на конкурс, терміни,
 • документи, які слід подати для участі у конкурсі,
 • контакти, за якими можна дізнатись більше інформації.
  На веб-сайті є більшість мінімальної інформації, якої вимагає Постанова Кабміну №3, щодо наповнення веб-сайтів органів виконавчої влади.
  Серед недоліків слід вказати такі:
 • відсутність пошуку по сайту, хоча передбачено багато сучасних функцій, таких як RSS інформації, форум,
 • відсутність зразків звернення та порядку звернення до органу влади,
 • відсутні біографічні відомості про керівника управління,
 • не структуровано інформацію та вона не є повною щодо працівників управління, які відповідальні за певні ділянки роботи, їхніх контактів та графіків прийому,
 • не повною є інформація про функції підрозділу (наприклад, щодо відділу з питань молоді та сім'ї така інформація розміщена, щодо відділу з питань фізичної культури та спорту - інформація відсутня).
  Проте сайт управління у справах сім'ї, молоді та спорту Луганської ОДА - чи не єдиний веб-сайт серед обласних держадміністрацій, на якому вказано, які програми щодо молоді реалізовуються в регіоні. В описі кожної програми є вказівка на нормативно-правовий акт, який передбачає програму, її цілі та очікувані результати (наприклад, програма реалізації молодіжної програми у Луганській області - http://sms.lugansk.ua/node/45).
  Водночас управління не публікує звітів про результати проведених конкурсів на фінансування проектів та програм молодіжних громадських організацій.
  Також відсутніми є звіти управління про використання коштів державного бюджету, про виконання МГО та управлінням програм та заходів, їхні результати. Хорошою практикою є створення окремих розділів, які присвячені бюджетному процесу, а також подавати анонси та інформацію про результати проведення заходів за рахунок коштів обласного бюджету.

  Прес-служба Сватівського центру правової допомоги


 • Яндекс.Метрика