Сайт города
СВАТОВО
Исчезнувшие сёла СватовщиныНадёжное. Публикации в прессе

Правління артілі "Червона зірка" повинно допомогти т. Охтирському.
Сьогоднішня бригада колгоспу "Червона зірка" - це в минулому колгосп. На наш погляд в цій артілі найбільш важка бригада №2. по-перше вона складається із трьох хуторів, які розташовані на великій відстані один від одного. В цій бригаді дві молочнотоварної ферми, вівцеферма, свиноферма, багато молодняка великої рогатої худоби. Тільки організувати хороший догляд за худобою одному бригадиру т. Охтирському - нелегка справа...
В селі Надьожне біля приміщень де утримується молодняк великої рогатої худоби вже нагромаджено такі кучі гною, що скоро двері не зможуть відчинити. А його місце на полі. Не можна сказати, що колгоспники не вболівають за ці недоліки. Вони самі говорять, що в бригаді ще не ведеться справжньої боротьби за 200 пудовий урожай...
(Лень А. Ленінський шлях, 1960, 7 січня).

Вийдемо з відстаючих у передові.
В минулому році колгосп "Червона зірка" значно відстав від інших колгоспів по вирощуванню овочів і цукрових буряків.
В комплексній бригаді тов. Охтирського вирощено найнижчий урожай цукрових буряків по 122 центнера з гектара. Бригадир тов. Охтирський послабив керівництво бригадою, мало контролював роботу буряководів і допускав неякісний обробіток посівів. Навіть строки збирання буряків були дуже розтягнуті в цій бригаді першими почали і останніми в районі закінчили вивозку буряків уже під час морозів...
(Коваленко О.І. Ленінським шляхом, 1960, 27 лютого)

* * *
Андрій Порфирійович Серга ось уже біля 10 років працює на підвезенні пального до тракторів і ні один з механізаторів не скаже погано за його роботу. Всі гарячі дні без втоми працює Андрій Порфирійович і механізатори другої бригади колгоспу "Червона зірка" вдячні йому за своєчасне забезпечення працівників пальним.
(Бихун В. фото А.П. Серга, Ленінським шляхом, 1960, 16 квітня).

Наш Ленін вічно з нами
Днями в клубі села Надьожне відбувся святковий вечір, присвячений 90-річчю з дня народження Володимира Ілліча Леніна. Вшанувати пам'ять Великого Вождя Людства прийшли всі жителі села від наймолодших до тих з сивими головами, хто першим в селі почув слово "Ленін", першим зрозумів Ленінську Правду, відчув його батьківське піклування про долю сільських бідняків. Світле ім'я Леніна живе і вічно житиме в серцях простих трудівників в наших серцях.
Лекцією на тему: "Про те як людство прославляє Леніна і складає про нього пісні" був розпочатий вечір. Простою, дохідливою кожному мовою прочитала її вчителька Верхньодуванської середньої школи Лідія Іванівна Циганкова.
Потім хор учнів старших класів цієї ж школи виконав ряд пісень про Леніна, пісні "Славлю свою батьківщину", "Комсомольці", "Верховино, мати моя" та інші. Задушевно, з великою теплотою, прочитала вірш "О Ленине" учениця Кожевнік. Добре співали учні Янголенко І., Янголенко Є. Та Янголенко А., а пісні "Там вдали за рекой" і "Мадярка" в їхньому виконанні дуже сподобались колгоспникам. Сподобався і матроський танок "Яблучко" майстерно виконаний Миколою Лисенком.
Різноманітна і цікава була програма вечора. Зворушливі вірші про вождя чергувались з задушевними піснями, стрімкими танцями, захоплюючими інсценіровками. Надовго залишиться цей вечір у пам'яті колгоспників, бо з ним пов'язані найсвітліші згадки про вождя і друга.
(Дубовин В. Ленінський шлях, 1960, 21 квітня).
Триматимемо посіви в чистому стані.
Нині настав новий відповідальний період у сільськогосподарському виробництві - догляд і обробіток посівів, особливо просапних культур. Хороші цієї весни буряки на плантаціях бригади. Після рясних травневих дощів рослини йдуть в ріст швидко. Головне тепер - прорвати їх в кращі строки і забезпечити потрібну чистоту насаджень, знищити бур'яни. Колгоспники бригади включились в боротьбу за високий урожай всіх зернових і технічних культур.
На бурякових плантаціях йде напружена праця. Немає жодної трудівниці, яка б не виконувала денних норм виробітку. Переважна більшість їх на проривці буряків виконує по півтори - дві норми. Люди виходять на роботу до схід сонця і працюють доки видно рядки. Буряк оводи Анастасія Андріянова, Марія Ахтирська, Марія Шепілова, Валентина Ахтирська, Тетяна Склярова, Антоніна Загоруйко в день проривають по 0,15-0,16 га буряків при нормі 0,10 га. Бригада в цілому закінчить проривку цукрових буряків через 5 днів на площі 50 га.
Крім цукрових буряків ми розпочали міжрядний обробіток соняшника. Володимир Янголенко за перші дні прополов 47 гектарів соняшника. Розпочато також обробіток кукурудзи. Механізатори бригади, колгоспники докладуть всіх зусиль, щоб посіви тримати в чистому стані. О. Коваленко - бригадир другої бригади колгоспу "Червона зірка"
(Коваленко О. Ленінським шляхом, 1960, 28 травня)

Зеленіють точні квадрати.
В цьому році механізатори другої тракторної бригади, яку очолює Г.О. Янголенко вирощують 640 га кукурудзи. Зараз довший світловий день не змовкає гуркіт тракторів. На колгоспних ланах йде міжрядний обробіток "королеви полів". Кожен механізатор серйозно поставився до дорученої справи і веде прополку міжрядь якісно. Майже на всій площі посіву вийшли хороші квадрати. Це дало можливість нашим механізаторам проводити міжрядовий обробіток в обох напрямках, на однакових швидкостях полільного апарату.
Трактористи полільного апарату Петро Склярів і Микола Погорєлов вирощують у цьому році 100 га кукурудзи і 50 га соняшника без застосування ручної праці. Майже на всій площі вони вже провели обробіток міжрядь. Вони працюють в дві зміни: з 4 години ранку до 20 години вечора. 120-130% - ось їх показники виконання змінних норм.
(Коваленко О. Ленінський шлях, 1960, 7 червня).

Готуємо грунт під посів цукрових буряків.
Відомо, що серпнева глибока зяб найкраща під посів цукрових буряків. На ранній зябі ми завжди одержуємо високий урожай цієї культури.
Пам'ятаючи це агротехнічне правило, механізатори нашої бригади розпочали підняття зябу під посів цукрових буряків. Трактористи Феодосій Ахтирський і Анатолій Мамець трактором ДТ-54 вже зорали 10 га зябу на глибину 35 см. Перед початком оранки в грунт було внесено по 20 тонн перегною і по 2 центнера мінеральних добрив. Всього було зорано під цукрові буряки 40 га зябу.
О. Коваленко. Бригадир 2 комплексної бригади артілі "Червона зірка"
(Коваленко О. Ленінський шлях, 1960, 4 серпня).

За місяць прибавили 3693 кг м'яса.
За почином Олексія Рожка механізатора бригади №2 колгоспу "Червона зірка" де бригадиром тракторної бригади комуніст Григорій Охрімович Янголенко, в цьому році взяли зобов'язання відгодувати для продажу державі на м'ясо понад 100 голів великої рогатої худоби. Свого слова вони дотримують. Біля польового стану тракторної бригади побудували базу і ось уже третій місяь механізатори відгодовують молодняк великої рогатої худоби. В червні місяці вони одержали добову прибавку живої ваги понад 800 грамів на кожну голову. Це не задовольнило механізаторів і в липні вони додали ще більших старань і добилися хороших наслідків. За місяць одержали прибавку живої ваги відгодівельного гурта 3693 кг, що становить середньодобовий приріст живої ваги по 1215 грамів на голову.
В цьому таборі широко застосовується механізація. Масу косять силосним комбайном, підвозять автомашинами, вода в корита подається механічним способом. Треба було вичистити баз від гною - заїхав бульдозер і за годину все чисто. Механізатори не тільки забезпечують тварин зеленими кормами а й мінеральною підгодівлею...
(Лех А. Ленінський шлях, 1960, 13 серпня).

Про це треба бити тревогу, а не говорити між іншим.
Ще зовсім недавно на молочнотоварній фермі другої бригади колгоспу "Червона зірка", яка розташована в селі Надьожному, надої молока становили 9-10 літрів на кожну фуражну корову. Але зараз вони стали різко падати. Прослідкуємо за показниками: 22 серпня на 50 фуражних корів надоєно 462 л. молока що становить 9 з лишком літрів на корову. Вже 27 серпня надоєно молока 435 літрів, 28 серпня - 434 л., а 29 серпня зовсім мало - 386 л. - всього по 7,7 літри на корову.
А в чому ж справа? А в тому, що тут зараз немає порядку з годівлею. Обліковець Микола Шепілов в присутності голови колгоспу т. Савінова про це говорить зовсім скупо. Приблизно так виглядає його розповідь: "Годуємо корів непогано. Іноді буває що корови одержують по 100 кг зеленої маси на день. Але, звичайно, трапляються й перебої з підвезення корму".
І тут же переводить мову на інше. Називає імена доярок, які мають непогані показники. Це Баракович Марія Василівна, Андріянова Ала Йосипівна, Дубовик Марія Іванівна. Це добре.
Але чому тут зовсім мало говорять про недоліки? А коли говорять, то мимохідь, як про щось звичайне... Ось наприклад наближається вже зима, а корівник в цій бригаді до цих пір не відремонтований. Власне всередині ями і дах світить наскрізь. Що це за ремонт? Обурюються лиш доярки, поговорять між собою, та на тому й закінчена розмова.
(Коваленко С. Ленінський шлях, 1960, 1 вересня).

Добре трудяться наші механізатори
Патріотичне починання механізаторів Верхньо-Теплівського району, які взяли на себе конкретні зобов'язання по наданню допомоги тваринникам в проведенні зимівлі худоби і механізації трудомістких процесів не фермах знайшло одностайне схвалення серед механізаторів другої комплексної бригади артілі "Червона зірка".
Допоможемо і ми тваринникам нашої бригади успішно перезимувати все поголів'я худоби - так заявили трактористи бригади Григорія Янголенко, коли ознайомилися з цим зверненням.
А за словом прослідували діла. Трактористи Федір Ахтирський, Микола Янголенко, Василь Крижній та інші взялись за механізацію водопостачання на молочнотоварній фермі в с. Надьожному. За декілька днів вони відремонтували двигун, встановили насос. Тепер водопостачання механізоване.
На свої плечі механізатори взяли такі роботи як транспортування кормів до ферми, їх підготовка до згодовування. На подрібнені стебел старанно працюють трактористи Василь Крижній та Микола Янголенко. Без затримки підвозять корми на ферми трактористи Анатолій Мамець, Володимир Горяник, Іван Рибалка та Іван Скляров.
Допомагаючи тваринникам в зимівлі худоби, механізатори не забувають і про долю врожая наступного року. Частина механізаторів зараз веде ремонт сільськогосподарського інвентаря до весни третього року семирічки. Вже відремонтовано дві зернові сіялки, біля 50 борін, тракторний плуг та інший інвентар. Добре трудяться наші механізатори. А це дає підставу заявити, що колгоспники і механізатори бригади успішно перезимують все поголів'я громадської худоби і у всеозброєнні зустрінуть весну третього року семирічки.
О. Коваленко - бригадир другої комплексної бригади.
(Коваленко О. Ленінський шлях, 1960, 10 грудня).

Дружній колектив.
Хороша слава серед колгоспників бригади йде про тваринників МТФ села Надьожне, яку очолює депутат сільської ради Марія Іванівна Дубовик. Вже на початку лютого цей невеличкий дружній колектив вийшов в соціалістичному змаганні на одне із перших місць в колгоспі "Червона зірка". У групах доярок Євдокії Бондаренко, Тетяни Ахтирської, Марії Андріянової і Марії Баранович надої молока з кожним днем зростають. Рубіж, який був намічений на 20 березня, надоювати по 4,5 літри на корову, тваринники вже подолали і зараз надоюють близько 5 літрів молока на кожну фуражну корову. А доярки Тетяна Ахтирська і Євдокія Бондаренко вже надоюють близько 6 літрів молока на корову. Л. Матвієнко.
(Матвієнко Л. Ленінський шлях, 1961, 28 березня).

Готуємось до переведення худоби в літні табори.
Весна - відповідальний період не лише для хліборобів, а й для тваринників. Завершується зимово-стійлове утримання худоби, а тому уже зараз не гаючи часу необхідно готуватись до переведення її в літні табори. Від цієї підготовки залежатиме продуктивність тварин протягом всього періоду літньо-табірного утримання, значить ставитись до неї треба цілком серйозно.
Так розуміють цю важливу справу тваринники нашої другої комплексної бригади колгоспу "Червона зірка". І не лише тваринники, а й механізатори з відомої в районі тракторної бригади, яку очолює Г.О. Янголенко. Це вони в минулому році за почином Олексія Рожка відгодували власними силами 115 голів молодняка великої рогатої худоби. Беруться хлопці за цю справу і в нинішньому році. Дають слово відгодувати не менше 200 голів. Вже полагодили загороду і водопій.
Крім цього літнього табору в нашій бригаді в нинішньому році буде ще чотири.
Там, де будуть утримуватись корови, загорода справна. Є 12 торішніх ясел і 8 штук зробили недавно.
Молочнотоварна ферма повністю укомплектована кадрами, назначені вже пастухи.
В окремому таборі знаходиться ферма теличок, яких ми вирощуємо для поповнення молочного стада. Зараз їх у нас 155 голів. Це в основному покоління високопродуктивних корів. Доглядають за теличками Бондаренко Василь Якович, Рощиков Леонід Степанович, Волков Іван Григорович і Угрій Василь Григорович. Вони крім цього працюють ще й скотарями біля корів. А при виході в літні табори двоє з них пасли корів, а двоє доглядали теличок.
В окремому таборі утримуються і телята 1961 року народження. Для них будуть створені особливі умови.
Старанна підготовка до виходу в літні табори дасть можливість нам забезпечити високу продуктивність худоби протягом всього періоду літньо-табірного утримання.
О. Коваленко - бригадир
(Коваленко О. Ленінський шлях, 1961, 11 квітня).

Чого варті ваші обіцянки, тов. Наєнко?
В другій комплексній бригаді колгоспу "Червона зірка" за методом Олексія Рожка при тракторній бригаді, де бригадиром тов. Янголенко відгодовується на м'ясо 140 бичків великої рогатої худоби віком від 2 до 3 років. Безумовно, цей метод гідний наслідування іншими механізаторами району. Проте слід правду сказати, що при таких умовах і порядках, які заведені в цьому відгодівельному гурту, худобу не відгодуєш. Для худоби попаси виділені мізерні, навіть при таких сприятливих умовах, як зараз, кормів на попаси не вистачає, підгодівля зеленою масою з бікарбонатом амонію не ведеться, солі-лизунця немає.
Бички всю ніч і обідню перерву довго стоять в кошарі по черево в багнюці. Сама худоба бригадна і багато тварин має нижче середню вгодованість. Догляд за худобою організовано погано. Бригадир комплексної бригади тов. Коваленко і бригадир тракторної бригади тов. Янголенко щодня бувають біля відгодівельного гурта, але останні не вживають ніяких заходів, щоб поліпшити нагул і відгодівлю цієї групи худоби.
При таких умовах нічого й говорити про високий приріст живої ваги.
Чого варті ваші обіцянки, тов. Наєнко? Ви ще в кінці минулого року з авторитетної трибуни XVI районної партійної конференції запевнили її учасників, що в 1961 році відгодуєте на м'ясо 200 голів великої рогатої худоби і продасте державі не менше як 300 кг вагою кожної голови.
Партійна організація повинна допомогти механізаторам і тваринникам 2 комплексної бригади виправити становище на відгодівельній групі, зробити все для того, щоб ці трудівники виконали свої зобов'язання. І. Паюнов.
(Паюнов І. Ленінський шлях, 1961, 12 червня).

А магазин знову на замку.
Погано обслуговує колгоспників села Надьожне магазин, де завідуюча тов. Дейна Л.В. Він працює не по графіку, а коли захочеться завідуючій і більше часу знаходиться на замку. Колгоспники другої бригади артілі "Червона зірка", а також робітники з Донбасу які допомагають зібрати врожай, вимушені їздити за необхідними товарами в магазин райцентру. Р.Петренко.
(Петренко Р. Ленінський шлях, 1961, 3 серпня).

До нових успіхів у третьому році семирічки.
Член райкому КП України тов. Янголенко Г.О. в бригаді №2 колгоспу "Червона зірка" разом з усіма механізаторами виростив урожай кукурудзи по 50 центнерів на площі 100 га в 1960 році...
(Кириченко Е. Ленінський щлях, 1961, 1 січня)

* * *
Справжніми майстрами зелених квадратів називають в колгоспі "Червона зірка" механізаторів Петра Васильовича Солярова і Миколу Кириловича Погорєлова. Вони перші в другій бригаді завершили сівбу кукурудзи на закріпленій ланці в 100 гектарів. Зараз тут з'явились зелені квадрати. З якого боку не підійдеш до поля, де працювали ці механізатори, всюди бачиш точні квадрати.
Механізатори Склярів і Погорєлов боряться за одержання в 1961 році 60 ц. качанистої з кожного гектара. Зараз вони розпочали міжрядний обробіток посівів.
(Бихун В. Ленінський шлях, 1961, 27 травня)

Успіхи молодих тваринників.
Хороших успіхів домагаються молоді тваринники колгоспу "Червона зірка" доглядаючи групи молодняка великої рогатої худоби.
Пастух Володимир Дубовик з другої комплексної бригади домігся по 1314 грамів щоденної прибавки живої ваги кожної тварини в травні, ще вищі у нього показники в цьому місяці.
Молоді трудівники колгоспу взяли шефство над вирощуванням телиць для поповнення молочного стада. Для цього у другій бригаді створено спеціальний гурт телиць злучного віку, які вже в наступному році будуть коровами. За ними старанно доглядають комсомольці Іван Гаркун, Іван Подоляка і Микола Серга. Щоденний приріст ваги кожної тварини їх групи зараз становить понад 1500 грамів.
Сумлінно ставляться до своїх обов'язків також молоді телятниці Валентина Соболь і Валентина Болховецька які недавно стали працівниками на фермі за призначенням комсомольської організації. Вони доглядають дві групи цьогорічних телят по 35 голів в кожній. Всі телята здорові. Ці групи збільшуються за рахунок новонародженого молодняка.(Кольцов О. Ленінський шлях 1961, 17 червня). Підживлення кукурудзи.
В усіх комплексних бригадах колгоспу "Червона зірка" зараз проводиться підживлення кукурудзи мінеральними добривами. Першими по колгоспу провели підживлення кукурудзи механізатори високоврожайної ділянки другої бригади Петро Склярів і Микола Погорєлов.
(Зубов В., Ленінський шлях, 1961, 8 липня).

Більше турботи за дітей
Є в другій комплексній бригаді колгоспу "Червона зірка", де бригадиром тов. Коваленко, дитячі ясла. Можна б сказати непогані ясла, якби не одне але... це "але" заключається ось в чому. Ліжка й дитячі ковдри є, а постільної білизни й матраців немає. Поприносили мами з дому хто що міг. Тут і фуфайки, і пальта, що давно вже стали брудними, і всяке ганчір'я. запитується, невже колгосп такий бідний, що не може придбати для своїх дітей постільних речей? В цих яслах всього 15 дітей, а ліжок і того менше. Няна Парасковія Григорівна Шепілова говорить, що в обід діти не всі відпочивають, не хочуть. Ні, певно, не вони, а "черстві дяді" з правління артілі не хочуть цього.
Голові колгоспу тов. Савінову і бригадиру тов. Коваленку треба все-таки більше турбуватись за дітей. Те, що ви їх забезпечили вдоволь хорошими і різноманітними продуктами, дбаєте щоб діти не були голодними, добре. Матері вам дякують за це. Але ж не повинні діти задовольнятись лише їжею? Діти є діти і для них потрібні хороші умови, щоб вони відчували, що це справжні дитячі ясла.
(Григоренко П. Ленінський шлях 1961, 17 серпня).

Чому не здійснюються намічені рубежі третього року семиріччя
Бригада №2 (Надьожне) бригадир Коваленко.
1. Вироблено молока на 100 га угідь (цн) за станом 1.9.61р. - 110
2. Надоєно молока на фуражну корову станом на 13.9.61р. - 1553,5
3. Добовий надій молока на корову за 13.9.61р. - 7,1 л.
4. Вироблено м'яса на 100 га угідь 13.9.61р. - 12 цн.
5. Вироблено свинини на 100 га ріллі 13.9.61р. - 4,5 цн.
6. Посіяно озимих в % до плану за станом на 13.9.61р. - 50га.
7. Зорано зябу на 13.9.61р. - 57 га.
8. Заготовлено силосу на планову корову на 13.9.61р. - 5 т.
9. Законсервовано качанів молочно-воскової стиглості на 13.9.61р. - 100 т.
10. Зібрано цукрових буряків за станом на 13.9.61р. - 20 га.
(Ленінський шлях 1961, 16 серпня)

На них треба рівнятись.
Зайдіть зараз на ферму в с. Надьожне і ви не побачите жодної брудної корови. Особливо добре доглядають своїх корів доярки Алла Андріянова, Марія Дубовик, та інші. Перша з них надоює по 6 літрів молока на корову. На цій фермі створено необхідний запас грубих кормів, вчасно підвозяться свіжі соковиті корми. В цілому по МТФ з початком року надоєно більше ніж по 200 літрів молока на корову. По добових надоях зараз цей колектив займає перше місце в колгоспі...
(Хмелик С., Кандабаров І., Пономаренко Г. Ленінський шлях, 1961, 30 листопада)

* * *
По-бойовому розгорнули підготовку до наступної весни механізатори другої комплексної бригади артілі "Червона зірка" (помічник бригадира по механізації Григорій Охрімович Янголенко). За станом на 15 грудня тут вже відремонтовано 4 трактори з 6. швидкими темпами ремонтується і сільгоспінвентар. Вже відремонтовано одну квадратно-гніздову і зернову, три культиватори, 2 тракторних плуги.
(Бихун В. Ленінський шлях, 1961, 16 грудня).

* * *
Комсомольсько-молодіжна МТФ села Надьожне одна з передових ферм колгоспу "Червона зірка". Міцний і дружний колектив очолює молода доярка-колгоспниця Марія Дубовик. Добовий надій по МТФ зараз становить 4,1 літри і з кожним днем підвищується.
(М.І. Дубовик, Ленінський шлях, 1962, 6 березня)

* * *
В колгоспі "Червона зірка" зволікають польові роботи.
Особливо затягуються польові роботи в другій комплексній бригаді (бригадир тов. Коваленко). Тут посіяно лише 50% всіх ранніх зернових і технічних культур. Велика площа під озимину не заборонована...
(Шевченко В. Ленінський шлях, 1962, 21 квітня).

Проект "Исчезнувшие сёла"
Прынь В.М.
Яндекс.Метрика