Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеСкільки коштує випускник(ця) 2010?
або «Готуйте, батько, кабанця!»

По-модньому

Зазвичай випускний вечір - прикраса червня. Свято, яке збирає і багато глядачів, традиційно було рубіжем, за яким розпочиналась найспекотніша пора: надворі смалить сонце, а в вузівських аудиторіях - гаряче від переживань абітурієнтів, які ще вчора стояли на шкільному порозі. В цьому році майже все по-іншому. Випускні вечори відібрали у червня і передали їх травню, внаслідок чого вже цей тиждень стане випускним. 28-29 травня заплановано прощання зі школою та дитячим садочком. Свято «Останнього дзвоника» в усіх школах відбудеться 28 травня о 8.00.
Освіта відмовилася від старої моделі проведення вечорів - урочиста частина о 18-19, святковий стіл та танці до самого ранку. А потім колишні учні йшли на гору зустрічати перший у дорослому житті схід сонця.
Цьогорічне шкільне свято матиме інший вигляд.
Знаючи, що сватівчани люблять відвідувати шкільні випускні бали, «СВ» зібрала інформацію, коли в якій школі відбудеться свято цього року. СШ №1 - 29 травня о 19.00 СШ №2 - 28 травня о 18.00 СШ №6 - 29 травня о 19.00 СШ №8 - 28 травня о 17.00 Гімназія - 29 травня об 11.00 Випускники у вечірньому вбранні отримають атестати, привітання від вчителів, батьків та близьких. І на цьому шкільна частина свята закінчиться. Застілля, танці - ініціатива виключно батьків випускників.
Скажімо прямо, святкування випускного у кафе - справа не з дешевих. «СВ» дізнавалися, що скільки коштує і яка цього року «ціна» одного сватівського випускника в році 2010. Чиї діти випускалися минулого року, мають можливість порівняти минулорічні затрати з цьогорічними, а батьки, яких таке свято чекає в 2011-у, знатимуть, який бюджет треба готувати, заощаджуючи копійку чи не з кожної зарплатні.

Урочиста частина у школі

Прикрасити зал повітряними кульками вартує 1000 гривень. Інші прикраси, виготовлення фонограми, музика, запрошення - усе виливається у кругленьку суму, приблизно 7950 гривень для всього класу. У школі, де, скажімо, 53 випускники, внесок за одного учня становить близько 150 грн. А ще + подарунки вчителям, адміністрації школи і т. д. Традиція є традиція... Треба не забути послуги фотографа і відеоо-ператора. Який випускний без диска і фотоальбома?

Кафе

Тут усе також, згідно до смаку та фінансової спроможності батьків. Вартість вечері на одного коливається від 100 гривень (гімназія), до 170-180 гривень (ЗОШ № 2, № 8). Зазвичай із дітьми вечеряють і батьки, тому цю суму можна помножити на три. Отже, кафе вартує сім'ї приблизно від 300 до 540 гривень.

Вечірнє вбрання

Ось де розрив між найдешевшим та найдорожчим такий же великий, як і різниця між вмістом батьківських гаманців різних учнів. Кожен із батьків намагається зробити для свого чада найкраще свято, тому і витрачається по максимуму, наскільки дозволяють фінансові можливості.
Одягаємо хлопця. Нижня білизна, шкарпетки - разом від 30 до 70 гривень. Вартість костюмів, куплених до випускного, варіюється від 600 до 2000 тисяч гривень. Хоча більшість намагається купити костюм вартістю до 1000 гривень. Сорочка - від 80 до 300 гривень. Галстук - 30-80 гривень. Дехто полюбляє одягати сорочку із запонками, тому до бюджету треба додати ще гривень 50-70, якщо це не дуже коштовна ювелірна прикраса. Туфлі можна придбати і за 100, але ті, хто бажав ходити у них довше, ніж один випускний вечір, купували за 300-370 гривень. Зачіска у хлопців не занадто складна. Стрижка у перукарнях міста вартує від 15 до 60 гривень. Отже, разом, «за одного хлопця» треба викласти від 855 гривень («економваріант») до 2950 гривень («елітклас»).
Одягаємо дівчину. Нижня білизна, панчохи або колготи - усе разом від 60 до 200 гривень. Вечірня сукня влетіла батькам у копієчку, її купували від 600 грн. (у Луганську) до 4000 тисяч (у Харкові). Взуття - від 100 до 540 гривень. Зачіска від найпростішої укладки за 50 гривень, до складних (стрижка, фарбування, випрямляння або завивання локонів) - 150-450 грн. Макіяж - можна самостійно нафарбуватися, а можна сплатити 50-60 за професійні, у нашій сільській місцевості, послуги візажиста. Біжутерія коштувала батькам від 30 гривень до 250.
Манікюр - ще одна невід'ємна частина святкового образу і сучасної! випускниці. Хлопцю з цим простіше і дешевше... Отож, сучасній красуні можна придбати найдешевший лак для нігтів (5 гривень) і самостійно зробити красивий манікюр. А можна просидіти 4 години у манікюрниці, аби за 120-320 гривень наростити штучні нігті - гелеві чи акрілові, короткі чи довжелезні, прості чи «акваріум» (товсті прозорі нігті із малюнком усередині), тощо. До акрілово-гелевих принад дівчата додали цього року і силіконові. Знаєте, це коли у губи чи у груди накачують силікон, щоби придати їм пишності. Одна дівчина таки зважилася на операцію заради краси (ім'я залишимо в таємниці). Мабуть, хоче вирушити у доросле життя при повному параді. Такий «тюнінг», як кажуть автомобілісти, у Луганську вартує від 25 тисяч гривень, у Києві - від 4 тисяч 200 американських доларів, тобто 33 тис. 600 грн.
Отже, зібрати дівчину на випускний вечір коштує від 845 («економ варіант») до 5820 гривень («елітклас»). Якщо із силіконом - додаємо ще 2-3-4 десятки тисяч гривень. Як бачимо принарядити дівчину елітно, коштує дорожче, ніж принарядити її однокласника.

В дитячому садочку теж є випускні

Традиція робити випускні вечори в дитячому садку досить молода. Не всі з нею погоджуються, бо це, як кажуть, баловство. Таке ж саме баловство, як і випускний вечір після четвертого класу в школі. Самі привчаємо дітей до таких свят, а потім обурюємось, що діти хочуть свята. Раніше такого не було, і нічого. Скромність прикрашає людину, а тим більше, дитину.
Урочиста частина у дитячому садочку. Фонограми, відеозапис свята, подарунки вихователям обійдуться по 100 гривень за кожну дитину. Продовження свята у кафе. Це також справа дуже індивідуальна і обійдеться кожному із батьків у 100 гривень мінімум.
Одягаємо хлопчика. Білизна, шкарпетки разом від 25 - 50 грн. Костюм - 100-200 гривень. Сорочка -від 60 до 150грн. Галстук - 20-40 грн. Зачіска -15-25 грн. Туфлі обійдуться у 80 - 180 грн. Про запонки, може й чули, але доки що не вимагають. Отже, разом від 300 до 645. Як бачимо, шестирічний хлопчик «коштує» батькам дешевше, ніж 17-річний. Малі діти - малі турботи, великі діти - самі знаєте.
Одягаємо дівчинку. Білизна, колготи або шкарпетки - від 45 до 70 грн. Сукня - від 120 до 420 грн. Взуття - від 100 до 250 грн. Замість акрилових\гелевих нарощений нігтів - манікюр від мами. Зачіска у перукаря вартує 20-100 грн. Але більшість мам вважає за краще робити зачіску для свого чада самостійно. Біжутерію за бажанням можна і купити (10-50 грн), але більшість дівчат радо одягнуть мамині прикраси, а отже, можна зекономити. Дівчинка-випускниця «вартує» від 295 до 890 грн.
Ось такі реалії. І хоча криза добре потрусила гаманці сватівчан, та залишати улюблених чад без випускного свята ніхто не хоче. Більшість батьків кілька місяців економлять, аби зібрати потрібну суму. Інші - викормлюють худобу, приміром свиней, щоб здати їх перед випускним і одягти винуватця свята. А скільки коштує кабанчик? Як вдалося дізнатися «СВ», середня ціна 1 кг живої ваги кабанця становить 14 грн. Тож 100-150 кілограмового кабанчика повинно б вистачити на одного випускника. Це не так вже й страшно, якщо згадати, що в житті молодої людини буває ще й весілля, яке коштує «трохи» дорожче... Там одним кабанчиком не обійдешся.
Єдине, що залишилося безкоштовним на випускному - це зустріч сходу сонця. Якщо на гору йти пішки, без таксі, то сонце встане для вас й зовсім за так. Доки ще за це гроші платити нікому. Головне, щоб погода не підвела!

Юлія Красій

Обсудить статью в форумеМіськрада попрацювала аж 38 хвилин

У Івано-Франківській міській раді зафіксовано найкоротшу у історії ради сесію - 45 хвилин. У Сватовому питання «розглядають» ще меньше. 31 травня відбулася чергова, 42 сесія Сватівської міської ради.;Було заплановано розглянути 22 питання за годину — півтори.
Як завжди, М. Шерстюк весь час повторював, що питання були розглянуті на засіданнях постійних комісій. Тому «розгляд» питань зводився до їх швидкого Озвучення і голосування.
Найперше питання — «Про бюджет Сватівської міської ради на 2010 рік». Як зазначив голова сватівського виконкому М. Шерстюк, це проект не розвитку, а виживання. Такі бюджети ще називають красномовним «бюджет проїдання». Питання було підтримано одноголосно, без зауважень та обговорень.
Фінансово підтримати міську громадську організацію ветеранів — одноголосно. Встановити розмір плати для батьків за перебування дітей у дитячих дошкільних закладах — так само. Затвердити міські програми у 2010 році. На одному диханні були озвучені і проголосован! — затвердити штатні розклади Сватівської міської ради, дошкільних навчальних закладів, Сватівського міського клубу культури та дозвілля на 2010 рік. Списано майно Сватівської міської ради (яке саме — великий секрет, що на відкритій сесії не озвучувався).
Питання «Про місцеві податки і збори » проголосу вал и також, без обговорень. Так як отримати проекти рішень напередодні сесії практично неможливо, залишається лише здогадуватися, про що йшла мова. Скоріше за все, було затверджено розмір штрафних санкцій за порушення правил благоустрою міста.
(Нагадаємо, що було внесено зміни до Кодексу законів про адміністративні правопорушення і тепер значно збільшується розмір штрафів за порушення — від 340 до 1360 грн., і від 850 до 1700 - для посадовців та підприємців).
Швидко «пробіглися» по питанням «Про розгляд протестів прокурора» - прокурор протестував аж на 5 питань. Прокурор виносить протести у тому випадку, якщо правові акти, а також рішення та дії посадових осіб, не відповідають вимогам Конституції України та чинним законам.
Сватівська міська рада частину протестів задовольнила, частину - відхилила — на власний розсуд. Навіщо їм протести прокурора?
Земельні питання, також без зайвого клопоту, швиденько були проголосован! пакетом.
Отже, сесія замість запланованих години-півтори закінчилася за рекордний час - 38 хвилин.

Ю. Красій.

Обсудить статью в форумеГОРОДСКОМУ ГОЛОВЕ ТАКИЕ ВОПРОСЫ НЕ НРАВЯТСЯ

В городе назрело много проблем, которые сватовчанам хотелось бы поскорее решить. Или, на худой конец, хотя бы услышать объективное объяснение, почему эти проблемы не решаются. Или получить какое-нибудь тощее обещание хоть что-то сделать. Юрий Николаевич Гавриленко с удовольствием согласился пообщаться с журналистом «СВ», Владимир Владимирович Мормуль никогда не отказывался от этого - как бы они к газете не относились. Так как самый главный в городе - его мэр, то ему и отвечать на все вопросы, касающиеся жизни города.
Но когда мы обратились к мэру, Николай Емельянович отказался отвечать на вопросы журналистов, сказав, что не читает «Ведомости» и интервью давать не будет. Как же быть с лозунгом лидера его партии, нашего Президента Виктора Януковича, который ратует за развитие свободы слова в Украине? Янукович говорит: «Свободе слова быть!», руководитель местной ячейки ПP H. Шерстюк боится этой свободы слова,как огня.
«Ведомости» переживут этот факт. И еще не одного мэра переживут. Проблема совершенно не в том, что не читает Шерстюк, или что он ест. Независимо от культурных и гастрономических предпоч-тений Николая Емельяновича, проблемы города сами не «рассасываются» и никуда не пропадают. Даже если он их тщательно замалчивает.

А СВАТОВЧАНЕ ХОТЕЛИ ЗНАТЬ ВОТ ЧТО:
1. Почему в местной ячейке партии Регионов произошел раскол? И вместо слаженной работы на благо Сватовщины под единым знаменем ПР, однопартийцы (Мормуль, Гавриленко, Шерстюк) действуют, как лебедь, рак и щука?
2. ГдеСватовчане могут добыть информацию о повестке дня городских сессий, до самих сессий? Не надо ссылаться на коммунальную прессу и созданную страницу горсовета в сети Интернет. В газете анонсируются 4 вопроса, на сессиях их рассматривается около 20; Интернет стра-ница обновляется очень редко и не содержит информации о вопросах сессии.
3. Когда на красивых новых стендах городского совета начнет появляться полезная информация? Например, о расписании заседаний постоянных комиссий?
4. Когда в городской совет возьмет на себя ответственность за жилищно-коммунальное хозяйство города? По закону, многоквартирные дома все еще находятся на балансе городского совета. До тех пор, пока жители не создадут Общество совладельцев многоквартирных домов и юридически не переведут дома на баланс этого Общества, городской совет юридически несет ответственность за эти дома. А это значит, должен обеспечивать услуги по ремонту, замене конструкций и внутридомовых сетей и так далее.
5. Как много бюджетных средств выделяется на заработные платы управленцам от горсовета?
6. Какие меры принимаются к работникам (охранникам) горсовета, которые имеют привод в милицию по админпротоколу? Уволен ли сын С.П. Ющенко Р. С. Ющенко за такой привод? Если нет, то какие меры взыскания на работе он понес?
И еще много других вопросов. К сожалению, Н. Шерстюк молчит. Ему такие вопросы не нравятся. Ну, а если молчит, то журналистам самим придется догадываться, что думают в мэрии. О догадках, фактах с комментариями читайте на страницах нашей газеты.

НЕ общалась Юлия Красий.

Обсудить статью в форуме

«Кирпич» для Винтоняка.

В Украине уже давно пора выпустить отдельные правила дорожного движения - для начальства. И там сделать один пункт - никаких правил. Тогда было бы понятно, что начальникам можно ездить по-всякому... В принципе, это понятно и сейчас, осталось только узаконить.
Недавно стал свидетелем очередного заезда без «залета» видного сватовского депутата райсовета главврача сватовской больницы, или, как сейчас правильно называть, генерального директора РТМО. Дмитрий Михайлович Винтоняк, не взирая ни на какие «кирпичи», заехал на автовокзал и поставил свою машину там, где разворачиваются автобусы. Вот почему он и такие как он думают, что им все можно? О каких законах с ними можно говорить? Может, сватовская ГАИ не пользуется у них авторитетом или привыкли все решать по-кумовски?
К Винтоняку подошел работник автовокзала и попросил убрать авто, ссылаясь на запрещающие знаки и на то, что его машина мешает развороту автобусов. Интеллигент Дмитрий Михайлович неинтеллигентно отмахнулся, разговаривая по мобильнику.
«Мэни начальнык разрешив», - ответ депутата райсовета и главврача. Какой начальник? Что разрешил? Есть закон, есть правила дорожного движения! Несколько раз просьбу убрать белый ав-томобиль «ДЭУ» объявили по громкоговорителю, а - плевать... Справившись со своими делами, главный врач, он же - голова гімназійної ради сватівської гімназії ім. Сосюри, он же депутат сватовского райсовета сели и уехали.
Какой пример вы подаете гимназистам и остальным школьникам, товарищ голова? Пример - нарушать законы? Плевать на правила? Дорогие сватовчане, теперь мы все можем говорить, если нас на территории больницы, куда тоже въезд запрещен, остановит гаишник, что нам сюда въезжать разрешил генеральный директор РТМО - это звучит круче, чем начальник. Как разрешил? Своим личным примером... А можем сказать, что вам наш кум разрешил, а можете сказать, что я вам разрешил. Мы ведь все перед законом равны?
Однажды, я решил заехать на территорию автовокзала, чтобы забрать несколько сумок с прибывшего автобуса. Смотрю - ходит гаишник или ДПСник вдоль забора, думаю - отреагирует или нет? Рядом с ним стоял чиновник горсовета. Подъезжаю к автобусу - у тех глаза на лоб, заместитель мэра пальцем на меня тычет, мужчина в форме, спотыкаясь через ограждение, без полосатой палочки, бежит руками машет. Остановил меня, махнув пустой рукой над забором. Из уважения к форме я остановился. Он мне про знак начал рассказывать... Так это что знаки для избранных? Чем я и такие, как я, хуже Винтоняка и таких, как Винтоняк? Для всех закон или есть, или его нет! Сходите Винтоняку расскажите!
Я не призываю водителей нарушать ПДД. Я сам заехал под тот «кирпич» единственный раз, чтобы убедиться в реакции работника то ли ДПС, то ли ГАИ (так и не знаю, кто это был). Убедился: на простых водителей реакция - четкая.
Наши начальники, не чувствуя земли под ногами, забывают, что и на них смотрят люди... Своими действиями винтоняки и им подобные сами подрывают авторитет закона и свой авторитет в том числе. Подрывают авторитет, а потом с трибун заявляют: «У нас - беззаконие!» Да вы ж его, это беззаконие, и творите.
Другой случай. Тот же день на прошлой неделе. Микроавтобус «крадется» на кирпич и выезжает на «встречку» - против движения на рынке. Ему - лоб в лоб (скорее всего, случайно) - со стороны Ветеринарной выезжает машина сватовского ГАИ... Включает сирену и потихоньку оттесняет микроавтобус до самого въезда на рынок. Тот, сдавая задом, попытался отъехать в сторону, как бы пропуская гаишную машину, но не тут-то было. Владимир Бабенко «додавил» нарушителя до выезда, а дальше - по протоколу. Надеюсь...
Вот и возникает вопрос: почему В. Бабенко объезжает рынок по Ветеринарной, а Д. Винтоняк едет под знак? Так ближе? Так всем же ближе! Кто разрешил Д. Винтоняку нарушать ПДД? И если можно ему, то почему нельзя нам? А, уважаемые водители Сватовщины?

Андрей Крюков, участник дорожного движения.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика