Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернете«Поліцейські» репресії почесного Шерстюка і Ко

«СВ» продовжує відслідковувати ситуацію, яка виникла на ринку в Сватовому. Про протести! акції риночників розповідалося у попередньому номері. Тоді підприємці добилися проведення позачергової сесії, одначе депутати «проголосували» за рішення, котре було далеким за змістом від тих вимог, за які боролися власники модулів, побудованих за власний кошт. Тобто узаконити своє право на модуль риночникам так і не вдалося, бо це питання тягне за собою земельне питання, а землі міськрада в оренду підприємцям не дала.

Про розвиток риночних подій розповідає голова Спілки підприємців Сватівщини Наталя Кузовєніна:
- Ніякого офіційного руху зараз не спостерігається.. Я телефонувала І. Буланову - заступнику мера з питанням щодо економічної обгрунтованості тарифів на послуги ринку. Іван Олександрович сказав, що над цим працює комісія. Де засідає ця комісія і хто входить до її складу - інформація виявилася засекреченою. А з договорами ні мені, як голові спілки, ні підприємцям не дають ознайомитися директор ринку І. Беденко та юрист В. Матвієвський. Незрозуміла позиція.
За листами, які ми відсилали до різних інстанцій, поки що отримали дві відповіді. Якщо їх так можна назвати, бо, швидше вони - відписки. Перша надійшла з райдержадміністрації. Нам повідомили, що риночні справи - у полі діяльності міськради, а райдержадміністрація не має законного впливу на все, що відбувається. Хоча, як на мене, то тут на лице - порушення законів. А за цим і повинна слідкувати адміністрація на місці, як представництво Президента.
А інша відповідь надійшла з обласної прокуратури. Нам повідомили, що розбиратися з нашою справою буде Сватівська районна прокуратура. Словом, на кого скаржилися, той І буде розбиратися.
Спасибі, представник державного комітету у справах підприємництва не відмахнулася від наших проблем, продовжує нам допомагати і контролює хід подій. Та хоча офіційного рyxy не спостерігається, неофіційний рух - дуже жвавий. Не буде голосно, якщо скажу, що стосовно активістів протестних акцій розпочалися репресії. Особисто мною уже займається відділ боротьби з організованою злочинністю. Туди заяву подав на мене М. Шерстюк. В ній він висловлює сумніви, що я насправді є легітимне обраним головою спілки підприємців, а ще Микола Омелянович припускає, що американці, які фінансують проекти, над якими я працюю, спеціально платять мені гроші, щоб я «доймала» місцеве начальство. Отака всесвітньо відома людина М. Шерстюк, що й Америка зацікавлена, як скинути його з міського трону (це - жарт, - прим.редакції)...
Уже підходили люди з оточення мера до кількох інших наших активістів і проводили «пояснювальні бесіди». Ще одній нашій активістці просто не знайшлося торгового місця. Ну так співпало...
З Оленою Карауш взагалі стався неприємний інцидент. Вона з колегами проводила дискусію щодо охорони ринку: чи наймати позавідомчу, чи самим охороняти, чи інше. Щось там не сподобалось в аргументах Олени Юрію Єгорову - директору міського клубу спорту та дозвілля. Мовляв, чого людей колотиш (а на ринку торгує його дружина). Від слів справа перейшла до штовхань. З рук Олени випав і розбився мегафон. Вона за це навіть збиралася подати заяву до міліції, та дуже прохав цього не робити хтось з рідних юриста ринку В. Матвієвського. Мовляв, Єгоров був трохи під градусами.
Як на мене, то міськрада зараз застосовує тактику відбивання людей від гурту. Це треба для того, щоб посіяти паніку між самими учасниками протестів. Мовляв, разом вони сила, а вроздріб - можна «добити». Старі і знані методи. Нас лякають, мовляв, частина підприємців уже договори підписали. Може і є такі, цим не здивуєш. Перебіжчики були в усі часи і за будь-яких обставин. Одначе переважна більшість впевнена, що треба йти до кінця. І ми це будемо робити й далі, доки міська рада на чолі з М. Шерстюком не зрозуміє, що дурити людей - не можна.

«СВ».

Обсудить статью в форумеПрава за три тисячі?.. або кому і на чому можна їздити без документів

До працівників ДАІ й інших служб, які регулюють ситуацію на дорогах, населення ставиться по-різному, це - не секрет і для самих даішників. Але... Даішник даішнику - різниця, як і будь-який працівник будь-якої Іншої установи. Будь де є хабарники, будь-де є чесні і порядні люди. «Відомості» не ставлять за мету захищати, скажемо прямо, досить нелегку роботу даішників, яким сьогодні часто дістається від водив так, що мало не покажеться, чи навпаки - шукати гріхи окремих спокушених службовців в погонах, яким самі порушники підсовують копійчину, а потім розповідають про розквіт хабарництва. «СВ» завжди намагалася об'єктивно відображати і недоліки, і здобутки правоохоронців, даючи слово і громадянам, з якими вчинили несправедливо, і працівникам в тому числі ДАІ, які за своїм обов'язком повинні вести роз'яснювальну роботу з населенням. Що робиться на дорогах і як себе поводять даішники, кожен сам переконується на власному досвіді, а сьогодні на питання сватівчан відповідає начальник Сватівського ДАІ Олександр Дорошенко (на фото).

- Олександр Володимирович, дуже багато запитань у жителів району щодо нововведення стосовно прав для скутеристів. Чи правда, що з нового, 2010, року вони мають здавати екзамени?

- Справді з нового року планується реєстрація мопедів. А для їх водіїв буде обов'язковим водійське посвідчення. Зараз мопедисти поки що можуть керувати своїм транспортом без документів...

- А шоломи? Адже спочатку говорили, що це буде вважатися значним порушення?
- Шолом - це особиста безпека водія. За його відсутність водії доки що не штрафуються, а профілактуються.

- Кажуть, що права на скутер будуть коштувати до 3 тис. грн.
- Ну, по-перше, ми до реєстрації не маємо відношення. По-друге, може хтось і знає про це у Сватовому детальніше, у нас багато що знають такого, що ДАІ ще не відомо.

- А той, хто має автомобіль чи мотоцикл теж буде перездавати екзамени для управління мопедом?
- Автомобілісту доведеться демонструвати водійські навики, а мотоцикл - транспорт з того розряду, що й мопед, тому екзамени перескладати не слід.

- У минулому році, даючи інтерв'ю, ви бралися за голову від того, що творилося на дорогах з появою скутерів. Яка ситуація зараз?
- Слава Богу, статистика дорожніх аварій за участю мопедів у нас не зросла, навпаки відзначається зниження аварійності. Це свідчить про те, що працівники ДАІ достатньо ґрунтовно займаються профілактикою.

- Може водіїв налякали ще і великі штрафи, які тепер треба платити за порушення?
- І перше, і друге, мабуть, впливає. І як результат - аварійність на дорогах області знизилася на 40%, а у нас районі цей показник досі дещо вищий. От, приміром, аварії за участю мопедів: в минулому році ми мали 6 дорожніх пригод (з них дві людини загинули), на сьогодні маємо одну дорожньо-транспортну пригоду, за участю водіїв мопедів. Зіткнулися два мопеди, при цьому одна людина постраждала: потрапила до лікарні з діагнозом - перелом основи черепа. Позначилася відсутність шлему. От і думайте: треба одягати шолом чи ні.
Хоча для більшості водіїв мопедів - правила дорожнього руху - це щось із розряду вищої математики. Хочу звернутися до батьків: не поспішайте садити за кермо мопеда свою дитину, ви піддаєте її небезпеці. Ваші діти обов'язково стануть водіями, але у свій час. Особисто я вважаю введення таких санкцій - своєчасним і необхідним. Тільки жорсткими методами можна навести порядок на дорогах.

- А як до речі зі штрафами? Чи всі порушники сплачують штраф?
- 80% роблять це вчасно і надалі у. них не виникає проблем. А от ті, хто намагається обхитрити ДАІ і закон, потім каються. Бо жодна з операцій ні по МРЕВ, ні по ДАІ не пройде, доки не буде сплачено штраф.

- А уже попадалися на «гачок» такі?
- Ясна річ, попадалися. Приміром, при проходженні техогляду - це у нас. При реєстрації, перереєстрації - у МРЕВ.

- Чи багато порушень стається на дорогах Сватівщини щодня?
- Близько 10 порушень. Штрафуємо в день в середньому на 2,5 - 2,7 тис. грн. Це, ясна річ, - не мало.

- А є такі порушники, які попадаються вдруге на порушенні правил?
- І втретє буває попадаються, але не каються. Як правило, таке нехтування законів до добра не доводить.

- Сватівчани скаржаться, що на вулиці Леніна в районі Білого Будинку часто їх штрафують за зупинку, одначе знаків там немає.
- Знаєте, інколи водії протирічуть здоровому глузду. Не знають правил дорожнього руху - та й годі, а тоді намагаються щось вигадати. Скрізь на вулиці Леніна є знаки, на перехресті зупинка заборонена, навпроти магазинів зупинка заборонена. Що же треба? Просто правила знати треба.

- Водії стверджують, що даішники інколи, знаючи особливі місця (там де найчастіше можуть порушуватися правила), виставляють пост, до того ж, ховаються самі за поворотом чи лісосмугою...
- Та де б не стояв даішник, це не дає права водію порушувати правила. Просто порушники намагаються шукати для себе виправдання. От і розповідають про даішні засади в кущах. До того ж, у водійському середовищі - досить сильна солідарність. Вони попереджають один одного про те, що на трасі неподалік знаходиться ДАІ. Одначе і після цього дехто умудряється порушувати правила. Так що справа знову таки не в пості ДАІ, а в самому порушнику Не хочеш плати штраф - не порушуй правила. До речі, в основному обурюються ті, хто порушує правила. Низька культура дисципліни учасників дорожнього руху залишається великою проблемою. І, в першу чергу, для самих водіїв, які бездумно піддають себе невиправданому ризику.

- Чи не було в поточному році випадків, коли водії подавали позови до суду на дії працівників ДАІ?
- Випадків зо п'ять було.

- І на чию користь закінчувалися суди?
- Ми поки що не програли жодний.

- Питання про хабарі, напевне, уже «дістали» працівників ДАІ... Тож проблема хабарів - це реальність чи вигадка? Хотілося б почути Вашу точку зору з цього приводу...
- Справді чомусь багато людей стверджує про хабарі в ДАІ і розмірковує про це загалом. Мовляв, там беруть хабарі. Так можна говорити про всіх і про все. А на таможні беруть хабарі? А в суді? А вчителі, медики, чиновники? Це можна говорити на кого завгодно. І казати можна багато. Я на це казав і буду казати: не давайте хабарів. Адже відповідальність перед законом несе не тільки той, хто бере, а й той, хто дає.

- Це зрозуміло, але й зрозумілий страх водіїв, які стоять на витяжку перед інспектором, що зупинив їх за. порушення або з метою техогляду авто...
- Якщо водій такий боязливий, то нічого взагалі виїздити на трасу. Я теж у свій час працював водієм і не боявся ДАІ, бо не порушував правила.

- Мабуть, тому Ви зараз і начальник ДАІ. Але жне всі такі, як Ви...
- А водій взагалі не такий, як всі, він проходить медкомісію на придатність керуванням транспорту. Вивчає правила дорожнього руху, виїздить на дорогу. І водії - це лише частина населення, а не всі підряд, В цьому його й особливість.

- А якими проблема сьогодні найбільше опікається ДАІ?
- Для нас сьогодні проблема №1 - літні канікули. Хоча частина дітей і знаходиться у таборах, значна їх частина - вдома без догляду батьків. А тому збільшується ризик появи дітей на дорогах. Тому важливо, аби батьки пояснювали дітям, що дорога передбачає рух транспорту і не можна на неї виїздити просто так. Адже в токарний станок ніхто ж руки не всовує. До речі, батьки повинні бути прикладом для дітей, як поводити себе на дорозі.

- Справді зараз на вулицях побільшало дітей-велосипедистів.
- Варто не забувати, що на дорогу на велосипеді можна виїздити лише з 14 років. При цьому, катафоти на такому транспорті обов'язкові.

- Зараз триває техогляд. Чи є проблеми з цим?
- В поточному році строки техогляду подовжили до 15 грудня, а раніше було до 1 серпня. Тому більшість водіїв трохи розслабилися і вирішили, що можна буде прийти в грудні, коли черга буде стояти аж надвір. А тоді можуть виникнути нові проблеми: то неоплачені штрафи, то відсутність медкомісії. Тому слід завчасно все робити: якомога швидше пройти техогляд, а перед тим по базі даних перевірити, чи не мають ніде ніяких «хвостів». І дуже важливо не забути, що обов'язкове страхування - не примха ДАІ, а обов'язкова вимога закону. Обов'язкове страхування перевіряється також при реєстрації чи перереєстрації автомобіля, при проходженні ДТО, при дорожній аварії тощо.

Спілкувалася Олена Рагра.

Обсудить статью в форумеЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ:
Замість 38 медалістів - 23

Сватівчани, чиї діти закінчили школу раніше, певно, не дуже тепер переймаються шкільним життям. Краєм вуха чули щось про нововведення, протестування, про конкурси сертифікатівг але вони і не уявляють, яка це революція у шкільному житті. А от батьки, чиї діти проходили випробовування «ноу-хау», ніяк не можуть перевести дух. І ще не так швидко його й переведуть, аж доки діти не пройдуть конкурс сертифікатів у вузах. По-різному сприймається нововведення І самими дітьми. Розпалилася дискусія з приводу незалежного тестування і в суспільстві.
Тестування стало соціальним «подразником», який може позбавити міністра освіти Вакарчука міністерського крісла. Саме цього вимагають деякі політики, хоча всі знають, що ідейним натхненником тестування був попередній освітній міністр С. Ніколаєнко. Про все це і про попередні результати тестування в школах Сватівського району розповідає начальник відділу освіти райдержадміністрацїї Ірина мазурко.

- Ірино Анатоліївно, як пройшли тестування для сватівських школярів?

- Перш за все, слід зазначити, що участь в тестуванні брали лише ті діти, які бажають продовжити навчання у вищих навчальних закладах країни. А таких серед сватівських випускників виявилося 276 чоловік з 297, які в поточному році закінчували шкільне навчання в районі.

- Чимало. Робітничі професії сьогодні не в моді...
- Так, сьогодні вища освіта - мета практично всіх випускників. Здавали всі випускники на вибір (окрім української мови та літератури - ці предмети обов'язкові) тести з таких предметів: історія України, іноземна мова, хімія, фізика, біологія, математика, географія. Пунктами проведення тестів були для сватівчан не тільки сватівські школи, а й старрбільські. Тобто дітей організовано (і до речі, безкоштовно) доставляли до місця складання тестів.

- А чи правда, що у сватівських школах тестування проходили троїцькі випускники?
- Так, у нас місцем проведення тестування були СШ № 8 та гімназія. Саме сюди приїздили наші сусіди. Користуючись нагодою, хочу подякувати за велику роботу, яку провели для створення нормальних умов для проведення тестування методиста відділу освіти С. Зінченко, яка відповідала за роботу з тестування, директора ЗОШ І-ІІІ ст.№8 Т.І. Королько, директора гімназії Л. Кривошию, а також усіх вчителів, які працювали інструкторами. У нас на тестуванні були представники професорського складу Донецького університету. Ніяких зауважень ми не отримали, і тести пройшли без усіляких надзвичайних ситуацій.

- Ірино Анатоліївно, що справді ці тестування були настільки незалежними, що вчитель не міг якось підказати дитині чи по старинці дитина не могла скористатися шпаргалкою?
- Справа в тому, що вчителі, які працювали на тестуванні, як правило, були викладачами іншого предмету. Проводився і справді суворий нагляд. Тим більше, учень повинен був швидко орієнтуватися, адже час невблаганно збігав.

- І всі діти відчували себе комфортно? Адже їхати доводилося в чуже місто, до чужих людей.
- Психологічно було комфортно далеко не всім, не зважаючи на те, що з дітьми попередньо проводили роботу. Тобто налаштовували працювати спокійно, без паніки. Хто хотів, той раніше для загартування проходив пробне тестування. Одначе були ситуації, коли діти розгублювалися. Приміром, випускниця з Троїцького району просто розплакалася на тестуванні. Довелося інструкторам працювати психологами. На тестуванні виграли ті діти, які брали участь в олімпіадах, тобто працювали на чужій території і з незнайомими вчителями. Вони були більш адаптовані до схожих ситуацій.

- Я розумію, що остаточно ще не підбиті результати тестування, але загальну оцінку уже можна прокоментувати, мабуть?
- Так, є, як приємні моменти, так і не дуже. Приємно, що серед сватівських випускників є такі, котрі отримали найвищий бал -12. Це - зокрема, Катерина Прищепа (школа №1, українська мова та література), Юлія Кашура (школа №2, біологія), Віталій Одінцов (школа №2, українська мова та література), Вікторія Рудич (школа №6, біологія). А от з 38 претендентів на золоті медалі право на її одержання підтвердили лише 23 (11 «золотих» медалістів і 12 «срібних»). Хочу ще раз щиро привітати тих, хто витримав цей складний іспит і підтвердив якість своїх знань. До речі, про наших медалістів інформація розміщена на сватівському сайті і на білборді біля народного дому «Сватова Лучка».

- У тих, хто не «витяг» на медалі - не витримали нерви чи все ж не вистачило знань?
- Скоріше перше. Знаєте, щиро жаль дітей, які справді мали чудові знання, але психологічно не витримали напруження. Для багатьох з них це стало шоком. Дуже боляче сприйняли це і батьки. Мовляв, нам тепер соромно показуватися на людях. Я гадаю, не слід так трагічно сприймати це, адже шансу вступити до вузу у цих дітей ніхто не відібрав. Його втратили лише ті, хто набрав менше і 24 балів.

- А такі у нас теж є?
- На жаль, є. Більш того, якщо наступного року цей випускник захоче повторити спробу вступу до вузу, то тестування йому доведеться проходити знову. Для когось причиною власного провалу на тестуванні є і завищена самооцінка.

- А може випускник оскаржити свої результати тестування?
- Може. Як це зробити можна детально прочитати у Інтернеті і подати апеляцію до Українського центру оцінювання. І у нас уже є такі випускники, які подали туди апеляцію.

- Чи є пільги у медалістів при вступі в вуз?
- Так, медалі - додаткова перевага при конкурсі сертифікатів.

- А траплялися ситуації, коли дитина мала не досить високі оцінки, а на тестуванні показала кращі результати?
- Було й таке, і я щиро рада за цих дітей.

- Отож, як таких, екзаменів у вузах відтепер немає, пройшов тестування і - чекай. А потім отримав сертифікат, вези його до інституту, або до декількох відразу і знову - чекай.
- Саме так. Однак ще не досконально відпрацьована система, а тому не все співпадало з тими датами, які називалися. Приміром, результати тестів ми мали отримати раніше, але вони прийшли напередодні випускних балів у школах району. Отож, в поточному році вперше ми не провели загальнорайонного випускного, куди, зазвичай, запрошували медалістів. Хоча до цього свята ми готувалися, як завжди. Причина проста - не було підтверджень чи є дитина медалістом, чи ні. Затримуються і сертифікати. Тобто, десь збої у системі.

- А якщо, скажімо, дитина не хоче складати тести... Адже багато хто виступає проти незалежного оцінювання. Мовляв, при всіх ознаках демократичності, тестування не віддзеркалює істинних знань дитини. Вам доводиться спілкуватися з батьками, дітьми, що вони гадають з цього приводу?
- Хтось схвалює нововведення, хтось не сприймає, особливо ті, хто на ньому «обпікся».

- Як би там не було, але незалежне зовнішнє тестування сьогодні - це тільки перша сходинка у боротьбі за вищу освіту. Штурмувати другу - це витримати конкурс сертифікатів, що й будуть робити зараз випускники шкіл району.
- Безумовно, а тому хочу побажати всім тільки приємних емоцій. Чимало сватівчан щороку стає студентами вищих навчальних закладів, атому хочеться сподіватися, що нинішній (другий експериментальний рік) для сватівчан не стане винятком у цьому плані.

Спілкувалася Олена Рагра.

Обсудить статью в форуме

Белое солнце Сватовщины...

Жара и Сватовщина
Женщина вышла из маршрутки на одной из остановок нашего города и не успела отойти далеко, как вдруг упала. Подбежали люди. Подняли, усадили ее на лавочку. Благо рядом - магазин, кто-то быстро доставил воду. На счастье, довольно скоро в тенечке сватовчанка пришла в норму. «Это - жара...», - вздохнув, сказала пострадавшая, - С утра как бы тучки нашли, думала, успею до жары смотаться к детям, но жара достала и утром". Кого она не достала? Наверне, таких нет, потому многие восприняли дождь и похолодание с некоторым энтузиазмом.

Жара и здоровье сватовчан
Заведующий Сватовской поликлиникой Виктор Таран, отвечая на вопрос, как отразилась жара на здоровье сватовчан, сказал, что, в первую очередь отреагировали на значительное повышение температуры люди, страдающие сердечнососудистыми заболеваниями, ишемической болезнью сердца. Участились случаи инфаркта миокарда, инсультов. Жара очень хороший провокатор для любых болезней, которые возникают людей с ослабленной иммунной системой.
Кроме того, как отметил врач, жара становится причиной того, что, спасаясь от нее, люди тянутся к воде. А там, естественно, проводят время с размахом: водка, пиво. Как следствие - несчастные случаи, приносящие горе в семьи.
В рекомендациях сватовских медиков, как уберечь себя от последствий жары, по словам Виктора Ивановича, нет ничего нового. Естественно, - как можно меньше бывать под прямыми лучами солнца, не игнорировать головные уборы и не злоупотреблять слишком холодными напитками. Прохладными - это другое дело. Кроме того, пить напитки лучше с кислинкой, к примеру, с лимоном. Это помогает утолить жажду.

Жара и сельское хозяйство
Хлеборобам Сватовщины не всегда есть возможность воспользоваться советами медиков. Им, хочешь или не хочешь, приходится купаться в солнечных ваннах. Жатва ведь, куда денешься. Для селян так: с одной стороны жара как бы неплохо - урожай дозревает. А вот с другой...
Начальник управления агропромышленным комплексом Сватовской райгосадминистрации Валерий Супрун говорит, что дождь в эту пору, что палка о двух концах. Сбору зерна как бы мешает, но вот посевам кукурузы и подсолнечника может стать спасительным кругом. Ведь просто горит все в поле под немилосердными солнечными лучами.
Это ощутили и все сватовчане, имеющие собственные огороды (а таких - добрая половина города). Если ранние сорта картофеля еще успели как-то «проскочить» на раньше полученной влаге, то средним и поздним сортам, как говорят у нас на Украине, - «непереливки». Огородничество спасает лишь полив, у кого такой возможности нет - рискует все свои предыдущие заботы свести к нулю и не получить пользы.

Что говорят метеорологи
На Сватовской метеостанции прогноз погоды могут сказать только на три дня вперед или на практически любое время назад.
За последние три года, по словам техника-метеоролога Анны Козьменко, высокая температура для сватовчан - не редкость. К примеру, абсолютный максимум в июне прошлого года составил 30,9 градуса, а уже в июне 2009-го он был выше - 35, 9 градусов. А вот сравните июль: в прошлом году максимум - 35, 6 градусов, в этом пока - 37, 5. Хотя это - не рекорд. Рекорд был установлен в августе 2007 года. Тогда температура составила -38,4 градуса. Однако в этом году лето еще не закончилось, и, возможно, рекорд этот вполне может быть побит Но это, как-то не радует.
Вспомнилось интервью с Катей Зятевой - сватовчанкой, которая вышла замуж и уехала в Кувейт. Она рассказывала, что жара в стране, где живет, - дело привычное. Города там, в основном, оживают поближе к вечеру. Но без кондиционеров страна в пустыне своего существования уже не представляет. Они есть везде и повсюду.

«Кондёрами» - по жаре!
Для сватовчан кондиционер еще не стал доступной вещью. Его не могут позволить себе приобрести предприятия и учреждения, что уже говорить о «пересичных» гражданах. Лишь единицы могут нежиться сейчас в желаемой прохладе. Кстати, в том небольшом числе и - местные большие начальники Ю. Гавриленко и Н. Шерстюк, которые одним из первых своих дел в должностях сочли необходимым обзавести свои начальничьи кабинеты «кондёрами». Надо полагать, что в такую жару их работоспособность не понижается, как у многих палимых солнцем, но и повышается врядли.

Жара и дети
Родителей сейчас волнует вопрос, как уберечь детей от солнечных ударов. Переживают, наверное, и те родители, которые отправили детей в оздоровительные лагеря. Недавно довелось побывать в оздоровительном центре «Гончаровский». Директор лагеря Г. Ананченко рассказала, что педагоги стараются уберечь детей от жары. Все мероприятия, которые проходят в лагере, обычно проводят в тени высоких деревьев. Спортивный лагерь «Олимпиец» вообще расположен в сосновой роще. Естественно, бывают дети и на речке, которая тоже спасает от жары. Но купаются они под строгим наблюдением врачей и определенное время.

Лучше бесплатная жара, чем дорогой холод...
Солнечная активность, утверждают ученые, в последние годы возросла. Это, якобы последствия происходящих на Солнце, каких-то беспрерывных процессов. Но одно дело, когда читаешь или слушаешь об этом, а другое, когда в комнате и на улице под 40, а асфальт печет ноги даже через обувь. Но самое интересное, что это неприятное сейчас ощущение мы будем с благоговением... Например, зимой. При том, зиму обещают суровую, а цены на газ - «аховские». В связи с этим понятие жара приобретает относительное значение. Если бы можно было этой жарой запастись впрок...
Такое тоже не удастся, как видим, уже похолодало. И снова резко, что опять нехорошо отразится на здоровье. Но жара обещала вернуться...

Елена Рагра.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика