Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеДотримання санітарних норм — нагальна потреба

В порядку контролю на апаратній нараді було заслухано питання “Про стан виплати заробітної плати та про укладання колективних договорів в районі” (інформував начальник управління праці та соціального захисту населення І. Лейріх). Як вказувалось, нині заборгованість по заробітній платі на Сватівщині складає 136,7 тис. грн., що на 30 відсотків менше, ніж було на початку року. 68,2 тис. грн. складають борги підприємств, які проходять процедуру банкрутства. Отже, в цілому ситуація покращилась, хоча заспокоюватись не варто, адже заробітні плати люди повинні отримувати вчасно і в повному обсязі.
Що стосується укладання колективних договорів, то тут теж намітились позитивні зрушення — договори укладено в 71 % трудових колективів. Серед тих, хто регулярно приділяє цьому питанню належну увагу, — будинок-інтернат для престарілих громадян, районна служба ветмедицини, бюро технічної інвентаризації, редакція газети “Новини Сватівщини”, Сватівська телерадіокомпанія. Серед агроформувань належним чином уклали колдоговори “Лан”, “Каштан”, “Нібулон” та ін.
Серед тих, хто не вживає заходи стосовно висловлених зауважень по оформленню колдоговорів, такі господарства як “Ковалівське”, “Шанс”, “Злагода”, “Зоряне”, “Барабашова” та ін. Не уклали договорів “Лотуре-Агро”, “Тюльпан”, “Агродар”, “Розівське” та ін. Отож виникає потреба передати справи до прокуратури, яка б змусила керівників дотримуватися норм законодавства.
Головний держінспектор ветеринарної медицини району С. Банченко розповів про те, як ведеться робота по облаштуванню біотермічних ям для поховання загиблих тварин. За час, що минув від попереднього розгляду такого ж питання, було розроблено правила утримання худомогильників та біотермічних ям і доведено ці правила до керівників територіальних громад. На жаль, на сьогодні з 25 наявних ям реально функціонують лише 13. А ось, наприклад, в такому немалому селі як Містки немає жодної біотермічної ями. А між тим зазначене питання є дуже серйозним, адже не поховані померлі та забиті тварини є джерелом розповсюдження інфекції.
Головою райдержадміністрації В. Мормулем було дано термін, один місяць, для наведення порядку в цьому питанні на територіях громад.
С. Банченко інформував також у питанні про виконання заходів по недопущенню африканської чуми на території району. На жаль, не скрізь виконуються необхідні профілактичні заходи. Так, у 8 господарствах району свиноферми огороджені, в 5 — не огороджені, у 2 — огороджені частково. Лише два господарства придбали каустичну соду — “Каштан” та “Слобожанська”. В ряді господарств незадовільно облаштовані побутові кімнати на свинофермах. У цьому питанні було заслухано ряд керівників господарств, після чого про санітарно-епідеміологічну ситуацію в районі розповів присутнім на нараді головний санітарний лікар району В. Ткаченко. Рівень інфекційних захворювань в районі проти відповідного періоду минулого року зменшився на 28,6 %, але зросла кількість кишкових захворювань, випадків вітряної віспи. У зв’язку з гострими респіраторними захворюваннями школярів тимчасово призупинялись заняття в Нижньодуванській ЗОШ.
Санстанцією проведено 49 обстежень підприємств торгівлі, виявлено при цьому 20 порушень. Від роботи було відсторонено 27 чоловік.
Проблемою є й те, що з 15 дошкільних закладів 5 не забезпечені гарячою проточною водою. Гострим залишається питання забезпечення питною водою Петрівської ЗОШ. На нараді йшла також мова про вжиття заходів у випадку виникнення свинячого грипу.
На завершення на нараді розглядалось питання “Про відновлення роботи Сватівського молокозаводу”, у якому виступив начальник управління агропромислового розвитку В. Супрун. З кінця 2006 р. власником підприємства К. Каменським була призупинена діяльність заводу, майно було під заставу частково віддано Краснодонській філії “Промінвестбанку” на отримання кредиту ЗАТ “Сорочинський торгівельний дім”. Неодноразові спроби керівництва району налагодити співпрацю з К. Каменським не дали позитивних результатів. З метою відновлення діяльності заводу за участю голови РДА В. Мормуля було проведено установчі збори по створенню нової юридичної особи. Та все ж згодом МДПІ та відділення Пенсійного фонду змушені були подати до господарського суду Луганської області позовну заяву про порушення справи про банкрутство ЗАТ “Сватівський молочний завод”. Засідання суду щодо розгляду справи про банкрутство молокозаводу призначено на 4 червня ц.р.

Кор. “НС”.

Обсудить статью в форумеСтежини її долі...

Нещодавно моя улюблена вчителька рідної мови Горбас Любов Савеліївна відзначила поважний ювілей. Сама ж вона така світла і сонячна, як тихий весняний день. Ніжна, тендітна, проте дуже мужня і рішуча жінка. Тільки з таким характером вона змогла вистояти, вижити в чорні дні свого життя, яких у неї було немало. Та в святкові дні згадується лише приємне і отримуються привітання. Сподіваюся, що Любов Савеліївна мала їх не тільки від рідних, а й від численних учнів, селищної ради, відділу освіти. Я не мала змоги привітати раніше дорогу мені людину. Тому нехай цей скромний нарис про її життя буде і привітанням, і дарунком водночас.

З чого ж почати розповідь про цю незвичайну жінку? Хіба що від самого початку її життя. Народилася Любов Савеліївна у Верхній Дуванці в дружній та працьовитій родині. Тут закінчила школу. Отримавши педагогічну освіту, раз і назавжди знайшла свою стежину до школи й до сердець школярів. Педагогічну діяльність юної вчительки перервала війна. Тяжкі були то роки, тяжкими стали й перші роки післявоєнні. Та була й щаслива подія. Молодий директор школи Горбас М.Д. запропонував Любові Савеліївні руку та серце. В нелегкі часи поєднала їх доля, та вони на все життя зберегли свої світлі почуття та теплі стосунки.
Нелегка доля бути жінкою директора школи. Треба чоловіка і підтримувати, і робити це тактовно. Бо педколектив відчуває, коли дружина директора ставить себе вище за інших. Та Любов Савеліївна мала природжену чарівність, тактовність й коректність, що поєднувалась з великою працелюбністю та неабияким талантом педагога. Молоде подружжя пропрацювало у Верхньодуванській семирічці з 1944 по 1953 рік, а потім Миколі Дмитровичу запропонували очолити районний відділ освіти, і сім’я переїхала до Нижньої Дуванки. Через деякий час Микола Дмитрович став директором Нижньодуванської СШ. Всього на освітянській ниві Нижньої Дуванки він пропрацював 33 роки. Всім відомо, що серед освітян району Горбас М.Д. був зіркою першої величини. Його досвід вивчався й поширювався не тільки в області, а й далеко за її межами, по всій країні. Неодноразово про талановитого керівника і наставника писали в педагогічних журналах “Радянська школа” та “Народное образование”. За досвідом до нього приїздили директори з різних куточків України. Коли задумав директор підняти питання про будівництво нової школи, то в першу чергу ці плани гаряче підтримала дружина. Вона розуміла, що це — мрія чоловіка. Микола Дмитрович звик все робити на совість, і незабаром в селищі стояла триповерхова нова школа. Потім була робота по облаштуванню всім необхідним навчальних кабінетів. Багато сил і здоров’я забрало те будівництво. Та школа радує своїм виглядом. Коли проходиш повз неї, то здається, що вийде звідти зараз директор і привітає відвідувача.
Хоч Любов Савеліївна вже має поважний вік, та все ж іноді приходить до школи, щоб відчути, що роки прожиті недаремно, що їх з чоловіком мрія здійснена. Пригадуються вчительці її зустрічі з школярами, допитливі дитячі очі, котрі сяяли, мов зірочки. А вчителькою вона була талановитою. На її уроках діти завжди охоче працювали, бо вміла вона заохотити, підтримати, дати пораду. А підвищувати голос — не вміла, та й потреби в цьому не було. Завжди йшла до дітей з відкритою душею і щирим бажанням прищепити дітям любов до рідної мови. Багато часу віддавала позакласній роботі, була незмінним керівником літературного гуртка. Для відпочинку часу, мабуть, і не мала, адже до педагогічної роботи додавалися постійні домашні турботи. Попри всю свою зайнятість Любов Савеліївна уміла створити домашній затишок, була центром, навколо якого рухався весь домашній “світ”. Та до всього того додайте недоспані ночі, адже і в сім’ї один за одним зростало четверо діточок — 2 сини та 2 доньки.
Це вже потім, один по одному, здобувши освіту, вони вилітали з батьківського гніздечка. Спочатку Анатолій, за ним — Валентин, а вже потім донечки Людмила та Майя. Діти зростали під надійним батьківським крилом, оточені увагою і теплом. Та затьмарилося небо і, здалося, що потемнів увесь світ від тяжкого горя. Рано обірвалося життя батька. Дуже тяжко переживала цю втрату вся родина. Та вони вистояли, ще більше зріднилися, підтримуючи один одного, а всі разом — рідну неньку. Тепер щаслива бабуся не тільки радіє дітям та внукам, а пестить і правнуків. Задумається іноді, тяжко зітхне та засумує, що поруч немає друга вірного, з котрим би разом слухали таке дороге серцю щебетання правнуків. Дорога Любов Савеліївна! Ви — мужня жінка, мудра та сильна духом. Хай Бог продовжить Вам віку. Щиро зичу Вам тепла, добра, сімейного затишку. З роси та й води Вам, люба вчителько, шановна колего і землячко.

З глибокою повагою Валентина ЯНГОЛЕНКО, с. Верхня Дуванка.

Обсудить статью в форумеШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ!

Державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання здійснює відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України в Сватівському районі.
Найважливіші завдання Фонду — відновлення здоров’я і працездатності потерпілих на виробництві, проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, на запобігання нещасних випадків на виробництві, профзахворювань та інших випадків загрози здоров’ю застрахованих. Виконання вказаних завдань потребує значних коштів, що формуються за рахунок страхових внесків, сплачених роботодавцями згідно діючого законодавства. Завдяки страховим внескам роботодавців складається солідарний фонд, з якого проводиться фінансування 24 видів виплат, направлених на забезпечення життєво важливих потреб потерпілих на виробництві. Починаючи з листопада 2008 р. надходження страхових внесків різко зменшились. Такий факт пояснюється різким спадом виробництва та погіршенням фінансового стану підприємств в умовах загальної фінансової кризи, що веде до адміністративних відпусток працівників, скорочення штатних працівників, затримок з виплати заробітної плати. Складність виконання плану збору внесків також пояснюється тим, що найбільшу кількість зареєстрованих складають підприємства з низькими страховими тарифами та невеликим ФОП.
При цьому приємно усвідомлювати, що багато роботодавців з усією відповідальністю підходять до питання сплати страхових внесків до Фонду СНВ, виконуючи тим самим гуманні завдання по наданню допомоги людям, потерпілим на виробництві. В їх числі: ЗАТ „Сватівська олія”, дистанція колії, відокремлений підрозділ моторвагонне депо Сватове, ВАТ „Луганськгаз”, приватне підприємство агрофірма „Мілуватська”, центр поштового зв’язку №6.
Саме такі дії сприяють об’єднанню людей різних соціальних груп та професій нашого регіону.
Та поряд з такими відповідальними роботодавцями існує й категорія роботодавців, що ігнорують виконання законодавства щодо страхування від нещасних випадків на виробництві, мають значну недоїмку зі сплати страхових внесків, яку постійно нарощують. Станом на 1.04.2009 р. мали недоїмку по страхових внесках 14 страхувальників на загальну суму 43,1 тис. грн.
На 1.04.2009 р. основними недоїмниками були Державне підприємство „Сватівське лісомисливське господарство» — його недоїмка складала 23,4% від загальної суми недоїмки та Сватівський експлуатаційний район „Теплокомуненерго” — 30,8%.
Зміцненню платіжної дисципліни сприяють контрольні заходи, що проводяться спеціалістами робочих органів Фонду. В 1 кварталі 2009 року було проведено 36 перевірок страхувальників щодо правильності нарахування, перерахування та цільового використання коштів Фонду. За їх результатами донараховано 0,3 тис. грн. страхових коштів.
За порушення Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» до адміністративної відповідальності притягнуто 3 посадові особи страхувальників та накладено адміністративних штрафів на суму 0,4 тис. грн.
Кожному роботодавцю треба пам’ятати, що своєчасне перерахування страхових внесків до Фонду СНВ запобігає виникненню напруженості в суспільстві, яка пов’язана з затримкою виплат по регресних позовах потерпілим на виробництві, а знання та дотримання законів допомагає зберігати спокій і впевненість у завтрашньому дні.
Шановні роботодавці! Звертаємось до вас, як до однієї зі сторін соціального партнерства: своєчасно перераховуйте страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Т. П. КРИКУН,
головний спеціаліст збору внесків та реєстрації страхувальників по Сватівському району.

Обсудить статью в форуме«О людях, что ушли не долюбив,
Не докурив последней папиросы»

Мы были высоки, русоволосы,
Вы в книгах прочитаете,
		как миф, 
О людях, что ушли не долюбив,
Не докурив
		последней папиросы.

Эти проникновенные строки поэта-фронтовика Николая Майорова когда-то были неотъемлемой частью учебно-воспитательного процесса в школах. Как и десятки, и сотни других замечательных строк К. Симонова, М. Дудина, Н. Старшинова, А. Межирова, П. Шубина, Р. Рождественского и др., как и правдивые рассказы о величайшем героизме советских людей, ставших в годы войны на защиту великой Родины. Сейчас в школьных учебниках, увы, мужеству наших отцов и дедов, спасших страну и Европу от фашистского порабощения, оставшихся лежать в могилах под Смоленском, Москвой, Сталинградом, на Курской дуге, под Киевом, Берлином и т. д., отводится мизер. Нынешней власти не хочется рассказывать правду о войне, ей сподручнее и важнее возвеличивать бандитов ОУН-УПА, рассказывать о фашистском прислужнике Шухевиче, возвеличивать изменника Мазепу, оболванивать молодежь лживой информацией о лживых героях. Надо признать, что происходит это и при нашем покорном отмалчивании. А между тем каждую нашу семью война задела черным смертоносным крылом. Храня светлую память об истинных защитниках Родины, мы должны противостоять целенаправленным действиям по фальсификации истории, не позволять помаранчевой нечисти измываться над памятью фронтовиков, победивших в невиданной по масштабам войне немецко-фашистских захватчиков.
9 мая следующего года все нормальные люди будут отмечать 65-летие Победы советского народа в Великой Отечественной войне. Уже давно началась подготовка к этому празднику в братской России, где патриотическое воспитание на примерах подвигов участников Отечественной войны ведется постоянно. Об отношении российской власти к всенародному празднику можно судить и по тому, как в соседней стране этот праздник проводится. Сумеют ли наши украинские политдеятели достойно организовать встречу юбилея Великой Победы? Думается, читатели могут сами найти ответ на этот вопрос.
Но вполне очевидно — ждать нечего, надо уже сейчас начинать подготовку к славной дате.
Именно поэтому редакция газеты «Новини Сватівщини» объявляет среди читателей конкурс под названием «О людях, что ушли не долюбив, не докурив последней папиросы», посвященный 65-й годовщине Великой Победы. Этот конкурс будет продолжаться до 9 мая 2010 года.
Мы предлагаем сватовчанам присылать в редакцию рассказы о воинах-фронтовиках, их боевом пути, воспоминания о своих родных, близких, знакомых, прошедших дорогами Великой Отечественной войны, фотографии воинов — защитников Родины, сочинения, стихи, рассказы, посвященные теме войны и Великой Победы.
Мы будем рады любому конкурсному материалу, независимо от его объема. Главное условие — творческие работы должны отражать подвиг нашего народа, сломавшего хребет немецкому фашизму. Желающих же возвеличить или защитить вояк УПА или иных, им подобных, «деятелей» просим не беспокоиться — этот конкурс не для них.
Обращаемся к каждому, кому дороги его родные и близкие, ковавшие Победу над врагом, к учителям — воспитателям молодого поколения, к школьникам, чьи молодые неравнодушные сердца должны побудить к участию в конкурсе, и, конечно, к участникам Великой Отечественной войны — пришлите нам свои воспоминания, рассказы, рассуждения. Всё это будет вкладом в дело подготовки к Великому Празднику.
Конечно, как и в каждом конкурсе, будут определены и награждены победители. Поэтому обращаемся к руководителям трудовых коллективов, предпринимателям и бизнесменам с предложением и просьбой стать спонсорами конкурса. Растраты вы понесёте небольшие, а дело сделаете нужное — поспособствуете увековечиванию памяти воинов-фронтовиков, защитников Родины, поддержите тех, кто постарается отразить на страницах районной газеты подвиг нашего народа в годы Великой Отечественной войны.

Коллектив редакции газеты «Новини Сватівщини».

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика