Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеОБО ВСЁМ ПОНЕМНОГУ…

ОДЕВАЕМСЯ...

Не секрет, что цены сегодня растут, кок на дрожжах. Люди говорят, что страшно даже выйти на рынок - так все дорого. Сколько же стоит на Сватовском рынке самое необходимое? Одеть ребенка в детский сад:
 • Трусы - 2, 5 - 10 грн
 • Майка - 3 - 10 грн
 • Колготы - 5 - 15 грн
 • Гамаши - 20 грн
 • Штаны теплые на флисе - 45 -80 грн
 • Водолазка - 10 - 45 грн
 • Свитер - 30 - 80 грн
 • Шапка, шарф, перчатки – 35 - 75 грн
 • Куртка, дубленка - 50 - 350 грн
 • Сменная обувь - 25 - 65 грн
 • Платье для девочки - 30 - 120 грн
 • Заколки для волос девочке -0,1 -50 грн
 • Шорты для мальчика – 25 - 50 грн
  Для того, чтобы очень скромно одеть ребенка в детсад, родителям придется выложить:
  Для девочки: 255,6 грн;
  для мальчика: 230,5 грн
  Если покупать качественные вещи, родителям девочки придется расстаться с 900 грн., мальчика - 465 грн.

  ОДЕТЬ ДЕВОЧКУ В ШКОЛУ:
 • белье - 18 - 50 грн
 • колготы -5-30 грн
 • свитер - 30 - 160 грн
 • джинсы - 110 - 250 грн
 • сапоги - 60 - 600 грн
 • шапка, шарф - 45 - 250 грн
 • куртка, дубленка - 120 -1800 грн
  Итого, скромно: 349 грн
  качественные вещи - 3140 грн

  ОДЕТЬ В ШКОЛУ МАЛЬЧИКА:
 • белье - 13 - 30 грн
 • носки - 1,5 - 10 грн
 • свитер-60-170 грн
 • джинсы - 110 - 160 грн
 • ботинки - 65 - 250 грн
 • шапка, шарф - 30 - 200 грн
 • куртка, дубленка - 160 -1800 грн
  Итого, скромно: 439 грн
  хорошие вещи: 2620 грн

  Подготовила Ю.Красий.


 • Обсудить статью в форуме  Новини району

  ВІДКРИЛИ ПАМ'ЯТНИЙ ЗНАК
  В минулу п'ятницю біля входу центрального кладовища м. Сватового було багатолюдне. Туди зібралися представники громадськості, територіальних громад, щоб відкрити пам'ятний знак жертвам голрдомору 1932-1933 років. На траурному мітингу були присутніми і виступили заступник завідувача відділу із взаємодії з регіонами Секретаріату Президента України Я. Козачок, перший заступник губернатора області Ю. Ареф'єв, голова райдержадміністрації В. Мормуль, голова районної ради Ю. Гавриленко, міський голова М.Шерстюк, краєзнавець Л. Королько, учень СШ №2 Б. Гуляєв. До підніжжя відкритого знаку лягли квіти пам'яті. А з поминальним словом до Господа по безвинно загублених душах звернулися у своїх молитвах священики отець Петро та отець Димитрій.

  ЧОТИРЬОМ БАБУСЯМ ПРОКЛАЛИ НОВИЙ АСФАЛЬТ
  Минулого тижня представник управління доріг у Луганській області А. Цюбенко разом з державною комісією, яку очолював заступник голови райдержадміністрації С. Родюшкін, „приймали" дорогу Іванівка-Барикине. Це нова дорога, яку збудували за державним планбм будівництва доріг. Хоча самі названі села давно у негласному списку вмираючих. Приміром, у Барикиному і сотні жителів не нараховується, а у Іванівці проживає тільки четверо престарілих бабусь. В той час у багатьох багатолюдних селах дороги у плачевному стані, але черга туди поки не дійшла. Мабуть, тому по району ходить чимало різноманітних чуток. Одна з них про те, що землі в районі Барикиного і Іванівки скуплені „великими" людьми, інша - що там розташовується ро-довище газу, яке незабаром буде розроблятися. Керівник райавтодору у інтерв'ю „СВ" говорив, що нічого дивного у будівництві дороги немає. Мовляв, хоч хутора і маленькі, але там теж живуть люди...

  ОБЛИЧЧЯ ОБ'ЇЛИ КРИСИ...
  Одна з жительок Верхньої Дуванки п'ять днів не бачила сусідів. Придивилася в хаті не топиться, і захвилювалася: чи чого не трапилося. Крізь вікна вона побачила нерухомих сусідів. В. о. начальника міліції П. Гапочка, коментуючи цю подію, розповів кор. „СВ", що, коли відкрили хату, то побачили господаря і господарку мертвими. Суд-. медексперт оглянув трупи. М'які частини обличчя чоловіка були об'їдені або котом, або крисами. Попередній висновок експертизи: люди отруїлися спиртним.

  В МІЛУВАТЦІ НАРОДИЛОСЯ 22 МАЛЯТИ
  Мілуватка - завжди була одним із найбільших сіл району. Сьогодні вона ще тримає цю „марку", поп-ри те, що чисельність населення у селах зменшується. Сільська рада намагається втримати молодь у селі. Хоч і недешево нині в селі мати дитячий садок, але силами сільського бюджету там було зроблено капітальний ремонт. Повністю оновлено систему тепло - і водопостачання у дитячому закладі, який відвідує близько 40 юних мілуватчан. Власними силами сільська рада провела ремонт сільських доріг. Щебінь завезено на розбиті дороги вулиць Шкільної Шепеля, Чапаева та ім. Шевченка. Радує селян, що в поточному році уже народилося у Мілуватці 22 малят, тоді, як у попередніх ро-ках більше 12-13 не було. Проте, однією з проблем для молоді у Мілуватці лишається безробіття.

  Обсудить статью в форуме  Щоб врятувати дітей, їх слід позбавити... батьків

  Заголовок цього матеріалу звучить дуже неприродно. Адже батьки - це ті, хто має плекати своїх малят, турбуватися про них, захищати і опікати. І відібрати дітей у батьків - звучить страшно. Але, на жаль, в житті стається багато такого, що суперечить самій природі. І нерідко трапляються такі ситуації: щоб дати дитині шанс нормального життя, їхніх батьків треба позбавляти права батьківства. Про це та інше кореспондент „СВ" спілкувалася з начальником служби у справах дітей Сватівської райдержадміністрації О. Ф. Данильченком.

  - Олександре Федоровичу, вам -людині з величезним педагогічним досвідом - часто доводиться стикатися з неприродною поведінкою батьків, коли ті зовсім не хочуть займатися вихованням дітей, і кидають своїх нащадків напризволяще. Що ви при цьому відчуваєте?

  - Страшенний жаль і біль. Справа в тому, що служби, подібні нашій, ведуть боротьбу з наслідками, а причина появи таких батьків — це брак виховання. Видатний вчений Карл Лінней назвав нас „людьми розумними". Мовляв, розум - це і є те, що відрізняє нас від тваринного і рослинного світу. Але якщо ряд біологічних особливостей передається від батьків спадкова, то розум така штука, що її спадкова не передаси. Виходить, що ми є тільки потенційно розумними, бо розум слід розвивати, наповнювати змістом.

  - Так це ж і є одне із завдань батьків. Чи нетак?
  - Безумовно, що так. Але вважаю, що від цього не слід відгорожуватися і державі. А коли на державному рівні ведеться затята пропаганда горілчаних напоїв, цигарок та пива, і все це - в рожевому кольорі, то про яке виховання може йти мова? Легше „одурачити" людину. А розум - коштує дорого. Як на мене, то оті тисячі, які витрачаються на подібні реклами, мають використовуватися саме на розумовий розвиток жителів держави, особливо юних.

  - То ви вважаєте, що саме недостатнє виховання спричинило до того, що вашій службі доводиться зараз таку кількість батьків позбавляти батьківських прав?
  - Безумовно, що це наслідок браку виховання. Ця дикість від відсутності розуму у батьків. Судіть самі: в минулому році ми позбавили батьківського права 37 осіб, а в поточному - ще рік не закінчився, а ми маємо вже близько 50 таких горе-батьків. Ось і зараз готуємо документи до суду.

  - І хто на цей раз серед таких горе-батьків?
  - Світлана Міхеєнко. Будемо позбавляти материнства на трьох діток. А почалася історія з того, що ми отримали листа аж з Білорусії, в якому нам повідомили, що троє дітей сватівчанки, що проживала в Білорусії нелегально, опинилися просто на вулиці. Матір засудили до відбування строку в тюрмі. Знаємо, що вона зовсім не займалася вихованням дітей. Знайшли ми батька, котрий мешкає у Сватовому. Він визнав, що одна з дітей дійсно його донька, інших двох колишня дружина народила тоді, коли подружжя уже не проживало разом. Та справа в тому, що офіційно чоловік і жінка були не розлучені, тому дітей Світлана записала на свого колишнього. А щоб забрати дітей з іншої країни і влаштувати їх у дитячий будинок, треба чимало паперів оформити. По-перше, - позбавити батьків батьківського права. Інакше діти не матимуть юридичного права оселитися у дитячому будинку. Чоловік Світлани готовий забрати свою доньку у власну родину, а на двох інших дітей його слід лишити батьківського права. Треба позбавити права на материнство і саму Світлану. От цим зараз і займаємося. Дітей переправлять через кордон до Києва, звідти - до Луганська , аж потім до нас. І тільки тоді вони отримають шанс на нормальне життя.

  - Що не кажіть, а звучить дико: нормальне життя без батьків...
  - Але це так і є. У наших історіях рідні батьки - страшніші за чужих, байдужих людей. Ось ще одна така дитяча трагедія. Олена Титаренко - колись відмінниця навчання, чарівної зовнішності жінка, „підсіла" на наркотики. Це болото затягло її дуже швидко. Згодом вона не тільки стала наркотики споживати, а й торгувати ними, за що „загриміла" за грати. А маленький син опинився у дитбудинку „Надія". Пройшло 6 років, і жінка повернулася додому хворою на туберкульоз. Пагубних звичок вона, звісно, не позбулася. Хлопчик, який ледь її пам'ятає, тепер юридична має право проживати з матір'ю. Але повернути дитину матері -означає загубити її. Та й сама мати далеко не прагне цього. Тому ми теж будемо порушувати питання про позбавлення її материнства, щоби хлопчик не втратив свого статусу, і мав право проживати у дитячому будинку.

  - А скільки взагалі дітей перебуває на обліку вашої служби?
  - Станом на 1 жовтня 2007 року у нас на обліку перебуває 142 дитини, з них -13 дітей-сиріт та 129 дітей, позбавлених батьківського піклування. З початку поточного року до нинішнього часу на первинний облік було поставлено 52 дитини?

  - Це на території всього району?
  - Так. Приміром, у місті -18 таких діток, в Рудівці - 6, в Нижній Дуванці - 4, Коло-мийчисі - 3, Круглому-3, Містках -3 і т.д.

  - Ви говорили, що близько 50 осіб позбавлено батьківських прав у поточному році. Як це виражається по відношенню до кількості дітей?
  - За ухиляння від виховання дітей рішенням Сватівського суду позбавлені батьківського права 46 батьків по відношенню до 61 дитини, 6 справ зараз знаходяться у судовому виробництві. У розрізі тергромад району це виглядає так: Сватівська міська рада - 8 батьків стосовно 1 8 дітей, Рудівська с/р - 4 батьків стосовно 9 дітей, Куземівська с/р - 2 батьків до 3 дітей, Нижньодуванська - 4 стосовно 6 дітей, Містківська с/р — 4 стосовно 5 дітей і т. д. Майже у кожному селі виявлено і позбавлено, батьківських прав „нерадивих" батьків.

  - Хто вони ці „нерадив!" батьки?
  - В основному це - хронічні алкоголіки чи наркомани. Але останніми роками з'явилася ще одна категорія батьків -,, заробітчани". Вони їдуть навіть за межі України і роками не з'являються до своїх нащадків, яких нерідко кидають на виховання престарілих батьків. А бабусі та дідусі не можуть ні морально, ні фізично, ні матеріально втриматися на плаву, тому звертаються по допомогу до нас і прохають власних дітей позбавити батьківських прав, щоб держава могла взяти опіку над їхніми онуками. І такі випадки у нас були і у Сватовому, і в Преображенному, і в Стельмахівці, і в Куземівці і в ряді інших сіл.

  - Олександре Федоровичу, пам'ятаю, років 15 тому на дітей, позбавлених батьківських прав, була навіть черга на усиновлення. Як зараз?
  - Зараз на обліку служби у справах дітей перебуває 37 дітей, які можуть бути усиновленими та на яких заведена анкета на усиновлення й передана до регіонального банку даних. У 2007 році громадянами району була усиновлена одна дитина, а дві іноземні родини усиновили З дітей.

  - А багато у нас родин, в яких мешкають чужі діти або діти родичів, а виховують їх опікуни?
  - Таких родин 74, а мешкає у них 92 ді-тей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Порушень прав дітей з боку опікунів виявлено не було.

  - Ще одне болюче питання: як щодо злочинності дітей?
  - На профілактичному обліку перебуває 33 неповнолітніх. За 10 місяців поточного року неповнолітніми скоєно 13 злочинів (в минулому році за відповідний період-20). Серед них - крадіжки, хуліганство, наркотики та інші види злочинів.

  - Отож бо - цифри і факти, над якими є про що задуматися нам усім...
  - Якщо ми претендуємо називатися „людьми розумними", то маємо усвідомити велику відповідальність перед дітьми. Навіть у найстрашніші часи, під час війни у концтаборах матері народжували і не кидали дітей, а зараз маємо таких. Тварини і ті не дозволять образити своїх малят, а ми „люди розумні" можемо кинути немовля напризволяще. Треба повертатися зі світу красивих реклам з пропагандою насильства, горілки і пива до реального життя, і завжди пам'ятати, що кожен з нас особисто несе відповідальність за майбуття.

  Спілкувалася Олена Рагра

  Обсудить статью в форуме

  Яндекс.Метрика