Сайт города
СВАТОВО
Сватовская ОГНИ информируетСватівська б’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області
Сектор обслуговування платників податків
Україна, 92600
пл. Радянська, 10
тел. (06471) 3-35-10,
тел. факс (06471) 3-40-75
E-mail: mgni_1227@ukr.net
У разі використання матеріалів посилання на сектор обслуговування платників податків Сватівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ

Особливості справляння акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів

Платниками акцизного податку є суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання.

Що стосується спрощенців, то згідно абзацу 3 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Отже, платники єдиного податку першої - третьої груп можуть отримати ліцензію на роздрібну торгівлю пивом за умови наявності реєстратора розрахункових операцій та ліцензії.

Платники акцизного податку мають обов’язок щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду подавати податкову декларацію до органів ДФС за місцем розташування пунктів продажу таких товарів.

Форму Декларації акцизного податку та Порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року N 14.

Сплачується акцизний податок до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів, протягом 10-ти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації, що передбачено пунктом 222.3 статті 222 Податкового Кодексу.

Базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю. Об'єкти оподаткування акцизним податком та порядок визначення бази оподаткування встановлені статтями 213 та 214 розділу VI Податкового Кодексу. Перелік підакцизних товарів (продукції) та розмір ставок акцизного податку встановлено статтею 215 розділу VI Податкового Кодексу.

Звертаємо увагу, що згідно змін до Податкового Кодексу, з 01.07.2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв.

Сватівська ОДПІ


Яндекс.Метрика