Сайт города
СВАТОВО
Сватовский РО УМВД


Шахраї

Попри численні попередження правоохоронців щодо обережності та пильності, громадян тема телефонного шахрайства залишається актуальною.

Так, 29 жовтня до чергової частини Сватівського районного відділу міліції звернулася 43-річна місцева мешканка з заявою про те, що невідомий чоловік шахрайським шляхом заволодів її грошима у сумі 25 800 гривень.

Зі слів потерпілої стало відомо, що їй на мобільний телефон зателефонував чоловік, який представився працівником міліції міста Луганська, і повідомив, що у її син знаходиться у міліції, оскільки у нього виявили наркотики і, якщо вона не перерахує на банківський рахунок дві тисячі доларів, у відношенні хлопця буде відкрите кримінальне провадження за незаконне зберігання наркотичних засобів.

Почута з мобільного телефону страшна байка про рідного сина, який навчається в одному із вишів міста Луганська, вивела з рівноваги довірливу жінку. Вона навіть не замислилась над тим, що місто Луганськ знаходиться на підконтрольній бойовикам території, що мови про існування там будь-якого закону й йти не може, а тим паче про відкриття кримінального провадження. Тонкий шахрайський розрахунок спрацював - не вчинивши жодної спроби зв’язатися з сином, який потрапив у халепу, жінка перерахувала гроші за вказаними шахраєм реквізитами.

Весь час, з початку телефонної розмови, шахрай наголошував на тому, щоб жінка постійно підтримувала з ним телефонний зв’язок. І тільки потім, коли гроші були перераховані й емоції відступили на другий план, потерпілій зателефонував син, який здивовано повідомив, що знаходиться у гуртожитку і гадки не має ні про які наркотики. Бідолашна зрозуміла, що потрапила в тенета шахрая.

Даний факт внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, – «Шахрайство».

Працівники міліції вкотре наголошують про необхідність бути пильними та обачними. Якщо вам телефонують невідомі особи, повідомляють про те, що ваші рідні у небезпеці і вимагають від вас гроші – не зволікаючи, телефонуйте до міліції. Ваше повідомлення дозволить правоохоронцям оперативно відреагувати та затримати шахраїв.

Сватівський РВ ГУМВС у Луганській області.Яндекс.Метрика