Сайт города
СВАТОВО
Сватовский РО УМВД


На Луганщині виявили африканську чуму свиней!

Днями, в Станично-Луганському районі виявлено тушку дикого кабана. Під час дослідження відібраного біоматеріалу з тушки в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи 6 січня 2014 року було поставлено діагноз африканської чуми свиней.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається під час прямого контакту хворих і здорових тварин, через продукти з свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин).

Проблема полягає в тому, що досі не створено вакцини проти цього вірусу. Раніше від нього потерпали тварини лише на Африканському континенті. У 1957 році чума з’явилася на Європейському континенті: в Португалії, Іспанії, Франції, Італії, далі охопила кавказькі республіки. На території України перші спалахи чуми зафіксували у 1977 році. Тоді внаслідок "нападу" вірусу довелося знищити понад 400 свиней.

У зв’язку з вищевказаним звертаємо увагу всіх громадян, які утримують свиней в особистих приватних господарствах, про:
- недопущення згодовування тваринам харчових відходів тваринного походження в непровареному вигляді;
- недопущення купівлі продуктів тваринного походження в місцях стихійної торгівлі;
- недопущення контакту власних тварин із дикими тваринами та сторонніми особами.

Для локалізації і недопущення подальшого розповсюдження збудника інфекції 7 січня 2014 року рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Станично-Луганській райдержадміністрації затверджено план заходів з ліквідації і недопущення розповсюдження захворювання АЧС на території Комишнянської сільської ради. Також з метою координації дій і надання допомоги під час проведенні заходів до Луганської області виїхали представники Держветфітослужби України.

Шановні громадяни! Будьте обережні!

У разі випадків падежу тварин та підозри їх на захворювання просимо терміново звертатися до чергової частини Сватівського РВ ГУМВС, яка працює цілодобово за телефонами: (06471) 3-19-05, або 102.

Сватівський РВ ГУМВС у Луганській області.
Warning: include(/sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/_lm8ea8f138e7abf12fd3b69de62a906877/linkmoney.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/footer.php on line 22

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/_lm8ea8f138e7abf12fd3b69de62a906877/linkmoney.php' for inclusion (include_path='./:/usr/local/share/pear/') in /sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/footer.php on line 22