Сайт города
СВАТОВО
Слобожанский Спас


ПОЛОЖЕННЯ
про ІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський Спас – 2012»


І. Мета і завдання фестивалю
Фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців “Слобожанський Спас” (далі - фестиваль-конкурс „Слобожанський Спас – 2012”) проводиться з метою розвитку українського самодіяльного мистецтва, відтворення та популяризації народних звичаїв, традицій та обрядів, сприяння розширенню мистецько-художнього світогляду учасників, збагачення їх духовності, пошуку і підтримки здібних, обдарованих особистостей, встановлення тісних творчих стосунків між аматорами областей України та країн СНД.

ІІ. Організатори фестивалю
Фестиваль-конкурс “ Слобожанський Спас ” проводиться управлінням культури і туризму Луганської облдержадміністрації, обласним центром народної творчості, Сватівською райдержадміністрацією та районною радою, відділом культури і туризму Сватівської райдержадміністрації.

ІІІ. Умови та порядок проведення фестивалю
Фестиваль-конкурс “Слобожанський Спас-2012” проводиться на базі Сватівського району Луганської області 17-20 серпня 2012 року.
У фестивалі беруть участь аматорські танцювальні колективи, вокальні ансамблі, солісти-вокалісти, виконавці авторських пісень, а також майстри самодіяльного ужиткового та образотворчого мистецтва.

17 серпня:
з 14.00 - заїзд, розміщення та реєстрація учасників фестивалю з країн СНД та інших областей України в приміщенні Народного дому «Сватова-Лучка» за адресою: м. Сватове, площа Радянська,43;
21.00 – вечір знайомств для зареєстрованих учасників фестивалю.

18 серпня :
7.00 – 9.00 - заїзд, розміщення та реєстрація учасників фестивалю з Луганської області в приміщенні Народного дому «Сватова-Лучка» за адресою: м.Сватове, пл. Радянська,43;
10.00 – відкриття фестивалю-конкурсу „Слобожанський Спас – 2012” (пл. Радянська, м. Сватове)

Конкурсні прослуховування:
(Місце проведення конкурсних прослуховувань: Народний дім «Сватова-Лучка», пл. Радянська, 43, м. Сватове, Луганська область, 92600)

11.00 – 12.00 - номінація „Слобожанські візерунки”.
Учасники - танцювальні колективи. Виконується не більше двох танців народної, обрядової тематики (допускаються композиції у сучасній обробці, народні – стилізовані). Тривалість виступу до 10 хвилин.
Визначаються І, ІІ, ІІІ місця

12.00 – 13.00 - номінація “Калинова зоря”.
Учасники - жіночі вокальні колективи. Виконується не більше 2-х творів (українські народні пісні, українські народні пісні в сучасній обробці, сучасні українські пісні народної, обрядової тематики). Тривалість виступу до10 хвилин.
Визначаються І, ІІ, ІІІ місця та заохочувальні призи - „ Зіркова пісня”

13.00-15.00 - номінація “ Козача вольниця ”.
Учасники - чоловічі та змішані вокальні колективи. Виконується не більше 2-х творів (українські народні пісні, українські народні пісні в сучасній обробці, сучасні українські пісні національної, обрядової тематики). Тривалість виступу до 10 хвилин.
Визначаються І, ІІ, ІІІ місця серед чоловічих колективів, І, ІІ, ІІІ місце серед змішаних колективів, та заохочувальні призи - „Зіркова пісня”.

16.00-18.00 - номінація “Пісенна слобода".
Учасники - солісти-вокалісти та виконавці авторських пісень. Солісти-вокалісти виконують не більше 2-х творів (українські народні пісні, українські народні пісні в сучасній обробці, сучасні українські пісні національної, обрядової тематики). Виконавці авторських пісень виконують не більше 2-х творів українською мовою. Тривалість виступу до 10 хвилин. Визначаються І, ІІ, ІІІ місця серед солістів-вокалістів, І, ІІ, ІІІ серед виконавців авторських пісень та заохочувальні призи - „ Зіркова пісня”.

13.00-17.00 - номінація „ Слобожанський вернісаж ”
Учасники - художники, майстри самодіяльного ужиткового мистецтва (художня вишивка, в’язання, плетіння з лози, різьба по дереву тощо). На розгляд журі подаються роботи з позначками (назва твору, автор, країна, місто, область).
Визначається переможець з кожного виду ужиткового та образотворчого мистецтва.
(Місце проведення виставки-конкурсу робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва: парк ім. Тітова, м. Сватове, Луганська область)

16.00 - 19.00 - Робота «Спасівського містечка» (пл. Радянська)

20.30 – Вечір відпочинку «У колі друзів».

19 серпня:
6.00 –початок роботи ярмарку сільськогосподарської продукції, «Слобожанський ярмарок» (площа Радянська, м. Сватове );
9.00 – відвідування служби в храмі Ікони Божої Матері «Спорительниці хлібів», (вул. Весела, м. Сватове, Луганська область);
10.00 – початок роботи ярмарку «Слобожанський Спас» (с. Містки, Сватівський район, Луганська область);
11.00 - туристичний маршрут для учасників фестивалю;
18.00 - 2100 - нагородження та Гала-концерт переможців фестивалю (лауреатів, дипломантів, володарів заохочувальних премій);
21.00 – 2140 – виступ зірки;
21.45 – святковий феєрверк;
22.00 - Вечір відпочинку «У колі друзів».
Від’їзд учасників фестивалю з Луганської області

20 серпня:
Від’їзд учасників з країн СНД та інших областей України.

Вимоги до творів та музичного супроводу:
Мова творів – українська. Для учасників країн СНД мова твору довільна. Музичним супроводом для вокальних колективів та окремих виконавців може бути інструментальний супровід, концертмейстер або фонограми (-) на цифрових носіях (mini-disk та CD).
Використання фонограми (+) в конкурсних прослуховуваннях не допускається. Оцінку виступів учасників конкурсних прослуховувань здійснює журі, до складу якого входять провідні митці та діячі культури України.
Всі прослуховування проходять публічно. Оцінки виступів проводяться таємним голосуванням. Журі конкурсу за згодою всіх членів має право прийняти рішення про скорочення програм, припинення виступу, який виходить за межі регламенту.
Остаточний розподіл місць серед учасників прослуховувань визначається на заключному засіданні журі (окремо у кожній номінації) відкритим голосуванням, по кожній кандидатурі. Журі залишає за собою право ділити номінації між двома учасниками (колективами) або не присуджувати деякі місця взагалі.
Твори художників та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва після проведення виставки повертаються власникам.

IV. Порядок подання документів.
Для участі у фестивалі необхідно до 10 серпня 2012 року надіслати анкету-заявку (зразок додається) за адресою: відділ культури і туризму Сватівської райдержадміністрації, площа Радянська, 43, м. Сватове, Луганська область, Україна, 92600 або електронною поштою за адресою: kultrda@rambler.ru.
До заявки обов’язково додати фото, характеристику учасника (колективу), а також копію паспорта учасника (керівника колективу)!
При собі кожному учаснику мати паспорт та ідентифікаційний код.
Вік учасників, окрім хореографічних колективів - з 18 років.
Заявки, надіслані із запізненням, не розглядаються.

V. Фінансові умови
Фінансування фестивалю-конкурсу «Слобожанський Спас – 2012» здійснюється за рахунок коштів Луганського обласного бюджету, передбачених на проведення загальнообласних заходів, та коштів Сватівського районного бюджету.
Проїзд учасників на фестиваль за рахунок установи, що їх відряджає. Реєстраційний внесок - 70 грн з кожного учасника фестивалю та керівника (супроводжуючого). За рахунок реєстраційних внесків оплачується харчування учасників фестивалю. Проживання безкоштовне. Від сплати реєстраційних внесків звільняються учасники - представники країн СНД та інваліди.
Реквізити для перерахування коштів:
Одержувач: Відділ культури і туризму Сватівської райдержадміністрації Луганської області, МФО 804013 код 02227222, р/р 35428023001571, ГУДКСУ у Луганській області, м. Луганськ. Кошти також можна здати готівкою під час реєстрації.

VІ. Премії та нагороди
Всі учасники фестивалю отримують грамоти за участь.
Переможці фестивалю в усіх номінаціях нагороджуються дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів з врученням цінних подарунків. Серед переможців фестивалю визначається переможець, який отримує Гран-Прі фестивалю.
За рішенням журі визначаються заохочувальні призи у номінації „Слобожанський вернісаж”, заохочувальні призи для солістів та вокальних колективів - „Зіркова пісня”.
За ініціативою державних установ, громадських організацій, об’єднань, підприємців та фондів журі має право запровадити додаткові спеціальні дипломи, призи за кращий пісенний твір, танець, вироби самодіяльного ужиткового мистецтва.

VІІ. Інформаційне забезпечення фестивалю
Фестиваль-конкурс «Слобожанський Спас – 2012» буде висвітлюватись обласними, місцевими та іншими засобами масової інформації.
Учасники, які бажають взяти участь у фестивалі-конкурсі «Слобожанський Спас – 2012», можуть отримати вичерпну інформацію щодо його проведення в оргкомітеті за телефонами:
(06471) – код по Україні, (271) – код по Луганській області,
тел. 3-25-49, факс: 3-36-43, бухгалтерія: 3-25-46

Яндекс.Метрика