Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияУвага: проводитиметься вакцинація
Звернення державної служби ветмедицини

Шановні жителі району! На Сватівщині затверджена комплексна програма основних заходів профілактики та боротьби зі сказом. На її виконання службами, які задіяні у виконанні програми, здійснюються заходи по недопущенню сказу на території району. З цією метою проводяться засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії та постійно розглядаються питання виконання цих заходів.
Рішенням комісії доручалося посилити ветеринарний контроль за виконанням заходів з боку лісомисливського господарства — щодо знищення бродячих домашніх тварин та червоної лисиці з метою доведення її чисельності до науково обґрунтованих норм. Головам територіальних громад, комунальному підприємству доручалося створити бригади по відлову бродячих тварин в населених пунктах, ветеринарній службі — постійно проводити щеплення худоби та домашніх тварин проти сказу.
В більшості випадків власники великої рогатої худоби виконують вимоги служби ветмедицини, а от щеплення домашніх котів та собак становить лише 60-80 відсотків.
Для зменшення захворювання на сказ в дикій фауні двічі на рік (вже впродовж 4 років) здійснюється розкладання антирабічної вакцини, яка знаходиться в брикеті приманки. Нині для цієї роботи застосовуються літаки. Восени жителі населених пунктів могли спостерігати літак, який скидав вакцину на землю.
У другій половині травня ц.р. з літака або вертольоту знову проводитиметься вакцинація диких м’ясоїдних тварин. Звертаюся до всіх мешканців району з проханням не чіпати брикети з вакциною, не допускати домашніх тварин до брикетів, та й самим слід у цей час утримуватися від відпочинку на природі. Виконуючи заходи по профілактиці сказу, ми зменшимо ризик захворювання тварин і людей.

Сергій БАНЧЕНКО, головний держінспектор ветмедицини району.Warning: include(/sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/_lm8ea8f138e7abf12fd3b69de62a906877/linkmoney.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/footer.php on line 22

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/_lm8ea8f138e7abf12fd3b69de62a906877/linkmoney.php' for inclusion (include_path='./:/usr/local/share/pear/') in /sata1/home/users/newsedu/www/www.svatovo.lg.ua/footer.php on line 22