Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияВсесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою.

Опустелювання - це один з найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища, процес безповоротної зміни грунту і рослинності й зниження біологічної продуктивності, який в екстремальних випадках може призвести до повного руйнування біосферного потенціалу і перетворення території в пустелю

17 червня в світі відзначається Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою. Для Україниця проблема є дуже актуальною і проявляєтьсяпереважно у областях степовоїзони. Причинами опустелювання «по-українськи» є надзвичайновисокийрівеньрозораності і деградаціяполезахиснихлісосмуг.

Земельний фонд Сватівського району Луганської області складає 173929 га. В структурі земельного фонду переважають сільськогосподарські землі, якими зайнято 149760 га, що становить 86,10 % території району.Прицьому під сільськогосподарськими угіддями знаходиться 146504 га, що складає – 84,23 %, в тому числі: ріллею – 111167га (63,92 %), багаторічними насадженнями – 884 га (0,5 %), сіножатями – 8036(4,62 %), пасовищами – 26300 га (15,1 %).

Стан земель сільськогосподарського призначення в основному залежить від екологічної ситуації в будь- якому регіоні. Розорюваність угідь на схилах, а також невиконання комплексу робіт по захисту ґрунтів, порушення системи обробітку, використання важкої техніки, надмірне використання добрив та інші фактори призводять до погіршення стану земель.

Основним напрямком з охорони земель, підвищення родючості ґрунтів і економії енергоресурсів повинні стати біологічна система землеробства, впровадження нових технологій вирощування сільськогосподарських культур, зокрема, ґрунтозахисних та енергозберігаючих, проведення робіт із вилучення з інтенсивного обробітку малопродуктивних, ерозійно-небезпечних земель, впровадження ґрунтозахисно-меліоративної та агроландшафтної організації території.

А.М.Акименко, заступник начальника Відділу Держземагентства у Сватівському районі


Яндекс.Метрика