Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияНЕ СПАЛЮЙТЕ ЖИВЕ

Випалювання сухої рослинності і стерні на полях, вздовж автомобільних доріг і залізниць, а також пожежі у лісах стали справжньою бідою. Щорічно трапляються сотні пожеж у лісах та в лісових захисних смугах навколо сільгоспугідь. Пожежами знищуються сотні гектарів лісових насаджень, при цьому шкода, що завдається оточуючому середовищу, обраховується мільйонами гривень. А головне — завдається величезна шкода здоров’ю людей, адже при горінні в атмосферне повітря виділяються забруднюючі речовини, які були утилізовані, тобто знешкоджені природою.
Крім того при пожежах знищуються: рослинний і ґрунтовий шар, гумус, грунтові флора і фауна, звірі, птахи, комахи. При цьому погіршуються структура, фізико-хімічні і родючі якості грунту, а також посилюються його вітрова та водяна ерозії, погіршуються також середовище перебування тварин, видовий склад природної рослинності.
Слід пам’ятати, що згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення “випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого договору, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій об’єктів природно-заповідного фонду, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.
Отож звертаюся до всіх керівників підприємств, організацій, трудових і навчальних колективів, транспорту, зв’язку, до всіх жителів району: не спалюйте стерню, рослинні рештки, краще їх компостуйте; усі види відходів вивозьте лише на звалища; не допускайте забруднення водоймищ, грунту, атмосферного повітря; бережіть родючі грунти, ліси та інші природні ресурси — усе живе!

Іван ПУТНЕНКО, держінспектор з охорони навколишнього природного середовища у Луганській області.


Яндекс.Метрика