Сайт города
СВАТОВО
Актуальная информацияЗ 1 січня розмір мінімальної пенсії - 894 грн.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" збільшуються розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Перерахунок пенсій з урахуванням нових розмірів прожиткового мінімуму відбудеться за матеріалами пенсійних справ без подання пенсіонерами заяв та будь-яких додаткових документів.

Завдяки збільшенню прожиткового мінімуму насамперед зростуть розміри мінімальних пенсій. Якщо до прийняття Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" мінімальний розмір пенсій визначався виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 884,00 грн., то:
з 01.01.2013 року - 894,00 грн.,
з 01.12.2013 року - 949,00 грн.

Непрацюючим пенсіонерам, у яких основний розмір пенсії перевищує визначений мінімальний розмір, перерахунок проводиться шляхом збільшення доплати за понаднормативний стаж, виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму. За новими нормами також будуть перераховані виплати, що базуються на величині прожиткового мінімуму. Зокрема, це пенсія за особливі заслуги перед Україною, підвищення ветеранам війни, доплата у зв'язку з закриттям ЧАЕС, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, та компенсаційна виплата за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", підвищення жертвам нацистських переслідувань, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, доплата шахтарям до мінімального розміру.

ПФУ


Яндекс.Метрика